Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Місцевий розвиток орієнтований на громаду


Відбулися тренінги для громад

12 лютого о 13.00 год. в райдержадміністрації (ІІІ поверх, зал засідань) відбулися тренінги для громад "Ефективне управління ОГ" та "Спільне планування". Тренінги проведено в рамках ІІІ фази Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

Тренінг провела координатор проектів ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ" в Івано-Франківській області Олеся Хомин. В семінарі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Крицький, заступник голови районної ради Іван Степник, начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Василь Уніят, координатори районного ресурсного центру громад Тарас Вацик та Назар Верстюк, голови сільських рад та представники громад району, що беруть участь у Проекті, а також представники Управління Державної казначейської служби, державної податкової інспекції та  реєстраційної служби управління юстиції у Надвірнянському районі.

Тренінг розпочався із знайомства із представниками громад, які розповіли про своє бачення щодо реалізації мікропроектів у своїх громадах.

Темою першого тренінгу була "Ефективне управління організаціями громад", в якому йшлося про характеристику, форми існування та можливості організацій громад, кроки їх реєстрації чи внесення змін до статутів, якщо такі громадські організації вже функціонують, як наприклад ГО «Крок» с. Молодків, що вже втілила в життя один із таких проектів. Представники громад мали змогу задати практичні питання координаторам Проекту та запрошеним представникам відділів управлінь служб району, що стосуються реєстрації організації громад, відкриття рахунків, обліку, надходження і використання коштів, створення спеціальних цільових фондів та інші актуальні питання щодо реалізації Проекту.

Темою наступного тренінгу було "Спільне планування" де присутніх ознайомили із змістом, етапами, загальними принципами планування, перевагами спільного планування.

Голови сільських рад та представники громад брали активну участь у проведенні тренінгів та отримали вичерпні відповіді на конкретні питання.

 

 
Перші кроки

22 січня в районі відбулися перші діалоги з громадами в рамках реалізації  ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». За підсумками конкурсного відбору проекту в Івано-Франківській області обрано 8 цільових районів та 32 населені пункти (по 4 в кожному), які братимуть участь у його ІІІ фазі.Від Надвірнянського району в проекті беруть участь Зеленська, Пасічнянська, Молодківська та Гаврилівська сільські громади. Резервними вибрано Саджавську та Гвіздську сільські ради.


Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» спрямований на створення сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку на місцевому рівні, шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримки ініціатив місцевих громад на всій території України. На даний час  облдержадміністрацією розроблено проект  Регіональної цільової програми впровадження в області ІІІ фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». На 2015-2018 роки. Фінансове забезпечення заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та інших джерел у т. ч. коштів громад та проекту.


У районному бюджеті на 2015 рік для співфінансування проектів громад  передбачено 220,0 тис.грн.  Також сільські ради  планують передбачити у місцевих бюджетах кошти для реалізації проектів. Частка громад у реалізації проектів складатиме не менше 5% від вартості мікропроектної пропозиції. Наступні тренінги з представниками громад, щодо реалізації проекту та Форум місцевого розвитку Надвірнянського району планується провести у лютому 2015 року. Контактними особами для сприяння реалізації проекту громадами району визначені. Від райдержадміністрації: Вацик Тарас Михайлович - завідувач сектору розвитку інфраструктури управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації; Від районної ради: Верстюк Назарій Володимирович - прикладний спеціаліст Фонду комунального майна району.

 

Довідково: В реалізації першого етапу проекту, який завершено до 1 червня 2010 року взяли участь п’ять громад району, які реалізували шість мікропроектних пропозицій по впровадженню енергозберігаючих заходів в освітніх та дошкільних навчальних закладів на загальну суму 834,1 тис. грн., в т. ч. залучено коштів ПРООН – 434,9 тис. грн., 292,4 тис. грн. – коштів районного бюджету та 106,8 тис. грн. – коштів громад. За сприянням консультантів проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" проведено ряд навчальних семінарів та діалогів та нарад для громад району.

 
Надвірнянський район став учасником проекту ЄС/ПРООН

4 грудня 2014 в залі засідань райдержадміністрації відбувся презентаційний семінар шодо впровадження ІІІ-ї фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який розпочала координатор Івано-Франківського обласного підрозділу впровадження Проекту МРГ Леся Попелюх.

З привітальним словом до присутніх звернулись голова районної ради Василь Попович і перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Крицький.


З короткою довідкою про реалізацію другої фази проекту ПРООН перед присутніми виступила Іванова Юлія Володимирівна – начальник відділу міжнародних організацій та міжнародної технічної допомоги. Мета семінару: надання учасникам знань про ідеологію та методологію Проекту СВА та ознайомлення з конкретними кроками щодо впровадження ІІІ-ї фази Проекту.


В ході семінару відбулось підписання угоди про партнерство між проектом ЄС/ПРООН , райдержадміністрацією та районною радою. Також було оголошено про початок конкурсу за участі сільських та селищних рад в Проекті МРГ-3.

 

Довідково. Протягом 2008-2011 років Надвірнянський район приймав участь у реалізації І-ї фази проекту, 5 громад району реалізували 6 мікропроектних пропозицій на суму 834,1 тис.грн, в тому числі внесок громад становив 106,8 тис.грн

 


Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua