Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
"Що дав мені Господь у голову і руки, я зробив." - Сергій Орел.

Сергій Степанович Орел народився 25 березня 1952 року в м. Коломиї. Навчався в Івано- Франківському та Дрогобицькому музичних училищах, закінчив Київський інститут культури ім. Корнійчука в 1984 р. за фахом «соліст і диригент оркестру». Скрипка нерозлучна з ним із шести років. Розпочав трудову діяльність на Коломийщині вчителем у музичній школі, був директором Сопівського СБК, музичним керівником Коломийського будинку вчителя, солістом гурту «Коломияни». Все це передувало становленню Сергія Орла як скрипаля, соліста-віртуоза. Працюючи в Державному гуцульському ансамблі пісні танцю, познайомився з майбутньою дружиною, солісткою ансамблю Любов’ю Білінкевич. У цей час у майбутнього маестро народжується мрія створити свій оркестр народних інструментів. Так у 1977 р. в Делятині утворився новий музичний колектив «Аркан», який бурею увірвався в мистецький світ Івано- Франківщини.

Творчість Сергія Орла – плід довгих і нелегких пошуків самовідданої праці, великий теоретик української народної музики, неперевершений аранжувальник та оркеструвальник. Світові авторитети Міжнародного кембриджського центру знаменитостей двічі – в 1992 та 1993 роках визнали українського скрипаля Сергія Орла людиною року в галузі інструментального мистецтва. За багаторічну творчу працю Сергій Степанович Орел та його оркестр народної музики «Аркан» Надвірнського РБК здобули любов, популярність у багатьох вітчизняних і зарубіжних слухачів. Географія гастролей широка – від Тюмені до провінцій Канади. Колектив під його керівництвом побував майже у всіх країнах Європи. Оркестр «Аркан» - переможець сімох Міжнародних гуцульських фестивалів, а в 1998 та 2008 рр. здобув Гран- прі. В 1989 р. Сергій Орел нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, у 1997 році Указом Президента України йому присвоєно звання «заслужений артист України», в 2012 році нагороджений відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «20 років Незалежності України». Написав більше двохсот музичних композицій, основою яких були давні гуцульські мотиви.

Сергій Степанович говорив: «Моя робота є і моїм хобі. Вона мені приносить задоволення.  Вважав, що талант – справа генетики, але щоб справді досягти успіху потрібна постійна праця. Любив своє місто, в якому жив і творив, любив Україну, любив гуцульське мистецтво і понад усе – свою скрипку, яку італійський майстер Гальяно виготовив триста років тому. Сергій Орел мав свій Світ і жив у ньому з найціннішим скарбом – Божим даром, яким щедро ділився з усіма. На сцені він віддавав себе повністю, нервом натягнутої струни!

Голова районної ради Іван Гурмак, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради висловлюють щирі співчуття дружині, рідним та близьким видатного митця. Схиляємо голови у скорботі. Світла пам’ять про невтомного маестро назавжди залишиться в наших серцях, а його музика лунатиме по всій Україні поколіннями скрипалів, прославляючи рідний край та добре ім’я Сергія Орла!

 

Анонси

Скликається двадцята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 27.04.2018 №25-р скликається ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1168)

24.7%   (288)
75.3%   (880)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua