Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Генерал Шухевич - великий Воїн нескореної української нації

5 березня 2017 року у м.Надвірна відбулися заходи з вшанування 67-ої річниці від дня загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, який загинув в бою із військами НКВД 5 березня 1950 року в містечку Білогорща неподалік міста Львова. Він загинув, але не скорився. Генерал Шухевич - великий воїн нескореної української нації, Герой України.

Передувала заходу поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ, яку очолив настоятель храму Ігор Шліхутка. Після Богослужіння учасники заходу рушили смолоскипною ходою до символічної могили «Борцям за волю України», де відбулось народне віче. До пам’ятних заходів активно долучилися голова районної ради Іван Гурмак, депутати Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко та Ігор Дебенко, міський голова Зіновій Андрійович, депутати районної та міської ради, вояки Надвірняського районного братства ОУН-УПА, бійці московсько-української війни, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею, представники політичних партій, громадських організацій, мешканці та гості Надвірнянщини.

Захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України. Отець-декан Надвірнянський УГКЦ Андрій Бакота спільно з о. Андрієм Василівим та військовими капеланами із Коломиї о. Василем Довганюком , о. Миколою Остафійчуком відправили панахиду за всіма полеглими за свободу й незалежність України. Учасники смолоскипного маршу виконали Молитву Українського Націоналіста, яку зачитав героїчний офіцер Мирослав Мисла, що 2 жовтня 2016 року пожертвував власним життям за українську ідею в боротьбі з московським окупантом. Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, міський голова Зіновій Андрійович поклали квіти і лампадки до символічної могили та спільно з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв України минулого та сьогодення.

У своєму зверненні голова Надвірнянської районної ради  Іван Гурмак закликав українців ставати до лав національної боротьби, бо тільки разом, в єдності, можна здолати будь-якого ворога і будувати Україну великою Українською державою.

«Українська національно-визвольна боротьба тривала століттями. Століттями українці доводили і доводять своє право бути ґаздами на Своїй Богом Даній Землі. Роман Шухевич один з легендарних синів української нації, говорив: «Ставши на захист української держави, я усвідомлюю, що рано чи пізно згину у боротьбі за неї, але по іншому не може бути, бо коли я називаю себе українцем і став до лав боротьби, то я маю боротись на повну».

Звертаючись до присутніх, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко наголосив, що українці повинні прагнути перемоги над окупантом і досягати справжніх, а не ілюзорних революційних змін, бути єдиними у своїх намірах будувати не олігархічну державу, а справжню національну, котра буде служити інтересам української нації.

Пам’ятний захід завершився словами подяки всім, хто ціною власного життя здобував Українську державу і в новітній час відстоює територіальну цілісність рідної землі на Східному фронті.

Спасибі Вам, сини мого народу,

Що в бій пішли за правду і свободу.

Хай береже Вас Божа Мати

Вертайтесь з перемогою вкраїнські солдати!

Вічна слава Героям, які віддали своє життя за волю і незалежність України!

 

 

 

Анонси

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1156)

24.9%   (288)
75.1%   (868)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua