Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Голова районної ради Іван Гурмак про рік роботи районної ради

Шановні депутати Надвірнянської районної ради, жителі Надвірнянщини!

Минув рік з того дня, як Ви довірили мені посаду голови районної ради і сьогодні, відповідно до статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", я підсумовую результати роботи районної ради. Обіймаючи посаду голови районної ради, моїм пріоритетним завданням є виправдати дану мені довіру, мобілізувати роботу виконавчого апарату та консолідувати зусилля депутатського корпусу на прийняття важливих для району рішень.

Сила рад усіх рівнів у їх єдності та взаємопідтримці. Для нас, депутатського корпусу районної ради сьомого демократичного скликання, це був не простий рік роботи. Враховуючи те, що  в Україні на разі відбуваються переломні в її історії події: впровадження реформ, війна на Східному кордоні нашої держави, складна економічна і політична ситуація, завдання кожного з нас – працювати злагоджено, обдумано, сповідуючи, у першу чергу, інтереси жителів району. Депутати районної ради зуміли спрацювати так, щоб отримати позитивні зрушення у вирішенні багатьох соціально-економічних питань з часу їх обрання.

Надвірнянщина бере активну участь у боротьбі за територіальну цілісність України та відстоюванні національних інтересів народу. За незалежність, самостійність та соборність України боролися цілі покоління українських патріотів, за неї сьогодні віддають свої життя українські воїни, серед яких наші земляки. Понад 300 вояків з Надвірнянського району є учасниками московсько-української війни, з яких депутати районної ради Василь Білоус, Іван Вовчук та Михайло Нагорняк. На превеликий жаль не обійшлося без втрат і в районі глибоко шанують полеглих Героїв – захисників з Надвірнянщини Анатолія Гаркавенка та Дмитра Ломея, Юрія Барана та Владислава Файфуру, котрі віддали свої життя за свободу та незалежність рідної землі в боях з московським окупантом. Районна рада не полишає сім’ї загиблих воїнів і при необхідності сприяє вирішенню різного роду питань, що турбують родини.

На теренах району діє волонтерський рух. Серед волонтерів є і депутати районної ради. Благодійні акції на підтримку українського війська за останній рік відбулися майже в кожному населеному пункті. Одна за одною школи району організовують «Вечорниці для Східного Фронту», де всі небайдужі громадяни мають змогу зліпити «фронтового вареника» для бійців московсько-української війни.

Відображаючи прагнення населення району до розбудови національної держави, враховуючи настрої та патріотичні почуття громади району, районна рада відстоювала демократичні здобутки, права і свободи жителів району, ставала на заваді спроб плюндрування української мови та історії, національного розвитку, шляхом прийняття цілий ряд звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та інших центральних та місцевих органів державної влади.

За звітний період Надвірнянська районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом роботи районної ради сьомого скликання.

До Надвірнянської районної ради сьомого скликання за результатами виборів 25 жовтня 2015 року було обрано 36 депутатів. За результатами виборів, на першій сесії районної ради 3 грудня 2015 року оголошено про створення  7 фракцій.

Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією

Отож, зупинюся на головному.

За 2015 – 2016 рік головою районної ради скликано 9 сесій районної ради, з них дві позачергові. Восьма сесія – урочиста, присвячена 25-й річниці  Незалежності України. Відбулось 10 пленарних засідань, на яких розглянуто 279 питань в межах повноважень районної ради. На пленарні засідання запрошуються народний депутат України, депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, міський, селищні та сільські голови, представники засобів масової інформації, громадськість.

Невід’ємною складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які утворюються  для попереднього розгляду та підготовки питань, а також здійснення контрольних повноважень щодо виконання рішень ради і діють згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

З числа депутатів рішенням районної ради від 11.12.2015 № 11-1/2015 утворено 6 постійних комісій:

Мандатна комісія, з питань депутатської діяльності, зв'язків з громадськістю, захисту прав людини, законності, правопорядку та децентралізації  (голова І. Білоган)

Постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики  (голова – А. Карманський).

Постійна комісія районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин та екології (голова комісії С. Штогрин).

Постійна комісія з питань промисловості, торгівлі, будівництва, транспорту та житлово-комунального господарства (голова М. Сенатович).

Постійна комісія з питань молодіжної політики, спорту, засобів масової інформації, соціального захисту населення та захисту  прав учасників антитерористичної операції на сході України і членів їх сімей   (голова І. Голіней).

Постійна комісія районної ради  з питань освіти, культури, охорони здоров’я та національно – патріотичного виховання (голова М. Андрейчук).

За звітний  період  проведено  49 засідань  постійних депутатських  комісій.

Важливу роль у координації роботи ради виконує дорадчий орган ради – президія. До складу президії входять голова районної ради, заступник голови ради, голови постійних комісій, голови або уповноважені представники депутатських фракцій – всього 15 депутатів. Варто зазначити, що члени президії висловлюють чимало думок, критичних зауважень щодо питань, внесених на розгляд пленарних засідань. Як результат, окремі з них знімалися з розгляду як такі, що не були актуальні на той час, або потребували додаткового вивчення чи узгодження. За звітний період відбулося 12 засідань президії районної ради.

Однією з форм роботи Надвірнянської районної ради є проведення днів депутата. За звітний період проведено 10 Днів депутата. Практично всі питання порядку денного чергових сесій районної ради попередньо розглядаються на дні депутата.

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зусилля районної ради спрямовані на вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку району, а рішення, прийняті районною радою, мають один вимір – відповідати інтересам громади.

На виконання заходів Програми соціально – економічного та культурного розвитку Надвірнянського району на 2016 рік, за рахунок коштів районного бюджету було профінансовано 10862,4 млн. грн. Серед них:

проведення робіт із реконструкції Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст. - 700,0 тис. грн.;

будівництва підвідного газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин - 500,0 тис. грн.;

фінансування Програми модернізації освітлення населених пунктів Надвірнянського району - 220,0 тис. грн. В тому числі: Середній Майдан (15,0 тис. грн.), Гаврилівка (10,0 тис. грн.), В. Майдан (20,0 тис. грн.), Парище (25,0 тис. грн.), Волосів (20,0 тис. грн.), Лоєва (15,0 тис. грн.), Зелена (10,0 тис. грн.), Битків (20,0 тис. грн.), Фитьків (5,0 тис. грн.), Чорні Ослави (25,0 тис. грн), Молодків (10,0 тис. грн), Білі Ослави (10,0 тис. грн.), Красна (10,0 тис. грн.), Перерісль (20,0 тис. грн.), Пнів (10,0 тис. грн.), Заріччя (10,0 тис. грн.).

капітальний ремонт даху Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 400 тис. грн.;

ремонт даху Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 3 – 200 тис. грн.;

встановлення майданчиків із штучним покриттям у Пасічнянській та Тисменичанській ЗОШ. І-ІІІ ст. – 1178,0 тис. грн.;

придбання комп’ютерів та мультимедійних комплексів для освітніх закладів району – 200 тис. грн. та багато інших заходів.

Завдяки тісній співпраці районної ради з депутатським корпусом обласної ради для покращення об’єктів соціальної інфраструктури району були залучені значні кошти з обласного бюджету. Зокрема у 2016 році органами місцевого самоврядування району завершено реалізацію 8 проектів шостого обласного конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування на загальну суму 2,3 млн. грн. Кошти з місцевих бюджетів становили 1074 тис. грн.., обласного бюджету 1222,1 тис. грн. Зокрема, Надвірнянською міською радою реалізовано 4 проекти, Ланчинської селищною радою 3 проекти та Зеленською сільською радою 1 проект.

У 2016 році органами місцевого самоврядування району розроблено та подано на розгляд сьомого обласного конкурсу  проектів та програм  51 проект, із них визнано переможцями - 12 проектів. Проекти реалізовуватимуть  Делятинська, Ланчинська та Битківська селищні ради, Парищенська, Зеленська, Зарічанська, Пнівська, Гвіздська, та Білоославська сільські ради по одному проекту, Надвірнянська міська рада - 2 проекти та один спільний проект реалізовуватимуть Надвірнянська міська та Пнівська сільські ради. Загальна вартість проектів становить 5101,7 тис.грн., із них: 1830,0 тис.грн. – кошти обласного бюджету, 1500,0 тис.грн. – кошти районного бюджету, та 1319,7 тис.грн. – кошти сільських, селищних та міського бюджетів, 452,0 тис.грн. – інші джерела.

За звітний період прийнято 210  розпоряджень голови районної ради з питань основної діяльності. З них 22 розпорядження про виділення коштів з фонду районної ради на виконання депутатських повноважень для надання матеріальної допомоги громадянам району на загальну суму 787 тис. грн. Матеріальну допомогу отримали 442 особи. За 2015 – 2016 роки відзначено подякою голови Надвірнянської районної ради 23 особи.

Прийнято 5 розпоряджень голови районної ради згідно яких нагороджено почесною відзнакою районної ради "За заслуги перед Надвірнянщиною" 42 особи: учасників московсько–української війни – 30 осіб; волонтерів – 8 осіб; інші категорії – 4 особи. Виплачено грошові винагороди до відзнак районної ради  в сумі 64,085 тис. грн.

З початку скликання прийнято 76 депутатських запитів, знято з контролю  - 19.

На виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який постійно оновлюється. Відповідно, на сайті розміщуються рішення районної ради та оперативно висвітлюється інформація  про події в районі та район. Протягом звітного періоду продовжувалася співпраця із засобами масової інформації через публікації в газеті "Народна Воля", телевізійні передачі ТРК "Надвірна", розміщення інформації на офіційному веб-сайті районної ради та сторінці районної ради у соціальній мережі «Фейсбук». Фінансова підтримка з районного бюджету в 2016 році надана газеті "Народна Воля"  в сумі 220,0 тис. грн. та 352,8 тис. грн. - ТРК "Надвірна".

Однією з провідних ланок зв’язку з громадянами є соціальна мережа «Фейсбук», яка активно поширена серед користувачів інтернету у світі. Сторінка Надвірнянської районної ради у соціальній мережі «Фейсбук  налічує більше 1000 підписників. Також іноземні партнери, зокрема представники міст-побратимів Республіки Польща і Чеської Республіки. Висвітлення діяльності районної ради через засоби масової інформації сприяє об’єктивному, своєчасному, повному інформуванню населення про діяльність органів місцевого самоврядування.

Звітуючи про свою діяльність, я водночас хочу подякувати депутатам районної та обласної ради, міському, селищним та сільським головам, районній державній адміністрації, керівникам комунальних підприємств, установ, організацій за те, що ми працювали в цих непростих умовах однією командою, знаходили спільну мову у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, реалізації як загальнодержавних, так і прийнятих нами районних програм.

Вдячний також працівникам виконавчого апарату районної ради, які професійно та добросовісно виконують свою роботу чим зміцнюють імідж районної ради. Твердо переконаний  у позитивних зрушеннях в економічному та суспільному житті жителів Надвірнянщини, якщо всі гілки влади і надалі, об'єднавши зусилля, працюватимуть разом на благо всієї України, а конкуруватимуть лише добрими справами. Відданість українській державі необхідно виявляти кожному на своєму робочому місці, так як це робить солдат в окопі на Східній Україні, так повинен віддано працювати керівник на мирній території нашої держави.

Всім жителям Надвірнянського району бажаю мирного неба, міцного здоров’я, родинного затишку та віри у щасливе майбутнє рідної України.

Слава Україні!

 

 

Голова Надвірнянської районної ради                                 Іван Гурмак

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси

Скликається двадцята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 27.04.2018 №25-р скликається ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1168)

24.7%   (288)
75.3%   (880)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua