Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
В селі Перерісль вшанували 70 річницю загибелі вояка УПА Федора Микитишина псевдо "Вихор"

2 квітня 2017 року в селі Перерісль Надвірнянського району  в місці поховання воїнів УПА відслужили панахиду та вшанували героїчний чин місцевого вояка УПА Федора Микитишина псевдо «Вихор» та всіх українських воїнів, які загинули в боротьбі за волю України.

Участь у пам’ятних заходах взяли активісти громадської організації «Чорний ліс», вояки-ветерани Надвірнянського проводу братства ОУН,УПА, представники місцевої влади і громадськість села.

Священнослужителі місцевих конфесій о. Андрій УПЦ КП та о.Василь УГКЦ помолилися за душі невинно убієнних, замордованих патріотів-переріслянців, які полягли в криївках та в лісах, воюючи за вільну й незалежну Україну. Молилися за те, щоб наші серця наповнила любов, патріотизм до своєї держави, за єднання нації та перемогу українців у війні, що точиться на Східних рубежах нашої держави.

Микитишин Федір Іванович псевдо «Вихор» народився 1927 р. у с. Перерісль Надвірнянського району. Після закінчення сільської школи продовжив навчання в Станиславівській торговельній школі. Під час навчання вступає в ОУН101. Через небезпеку арешту змушений був покинути навчання та перейшов у підпілля. Влітку 1943 р. проходить військовий вишкіл в сотні «Трембіта» куреня УНС «Гайдамаки» на теренах Долинського району. У серпні 1944 р. – чотовий сотні «Верховинці» командира «Іскри» групи «Чорний Ліс». На січень–лютий 1945 р. – командир сотні «Бистрі» куреня «Сивуля». Відзначений КВШ УПА Бронзовим Хрестом Бойової Заслуги з дня 1 січня 1946 р., старший булавний «Вихор» підвищений до звання поручника, а пізніше цього ж року стає політвиховником куреня «Сивуля». Восени 1946 р. переведений до організаційної праці в тереновій сітці ОУН. Вірогідно, займав пост референта пропаганди Надвірнянського районного проводу ОУН. Загинув 22 березня 1947 р. у с. Перерісль під час нападу ворога на криївку де упівець переховувався. У віці 20 років «Вихор», щоб не здатися в полон ворогам, застрелився. Похований Герой у рідному Перерослі.

УПА – це армія розправи над більшовизмом і фашизмом за всі кривди, що вони заподіяли на Україні. (з листівки УПА )

 

 

 

Анонси

Скликається двадцята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 27.04.2018 №25-р скликається ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1170)

24.6%   (288)
75.4%   (882)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua