Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Регіональна цільова програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2016-2020 роки

Івано-Франківською обласною радою прийнято рішення від 25.12.2015 року №54-2/2015 «Про регіональну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2016-2020 роки.

Програму "Власний дім" реалізує обласний Фонд сприяння житловому будівництву на селі. Реалізація програми здійснюватиметься насамперед, шляхом завершення недобудов та спорудження індивідуальних житлових будинків за рахунок власних коштів забудовників.

Програма діє з метою фінансової підтримки індивідуальних забудовників шляхом надання їм довгострокових — до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати/батько до 35 років) до 30 років — кредитів для спорудження індивідуальних житлових будинків та надвірних підсобних приміщень, для газифікації житлових будинків, будівництва інженерних мереж та підключення їх до наявних комунікацій; на інші витрати, спрямовані на підтримку будівництва індивідуального житла в сільській місцевості. Кредитування здійснюється на умовах співфінансування з районних бюджетів.

Хто має право отримати позику та за яких умов здійснюється кредитування:

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують в сільській місцевості, соціальній сфері, а також на підприємствах переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах області.

У першочерговому порядку кредит надається:

- сільським індивідуальним забудовникам та воїнам АТО;

- працівникам бюджетної сфери та молодим спеціалістам, направленим працювати в сільську місцевість;

- індивідуальним забудовникам для завершення раніше розпочатого будівництва індивідуального житла.

Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати граничного розміру кредиту у сумі 50 тисяч гривень для добудови будинку і 100 тисяч гривень для спорудження нового житлового будинку.  Насамперед позика надається для завершення раніше розпочатого будівництва житлового будинку.

Кредит індивідуальному забудовнику надається з внесенням за користування ним плати у розмірі 3% річних від суми отриманого (неповернутого) кредиту на час сплати. Багатодітним забудовникам (троє і більше дітей до 18 років) надається безвідсотковий кредит.

Для отримання кредиту на будівництво будинку (чи на добудову) слід подати: заяву-клопотання на ім’я голови райдержадміністрації; заяву на ім’я голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі;  клопотання сільської ради про надання кредиту;  довідку про склад сім’ї, місце проживання; довідку сільської ради про наявність підсобного господарства та дохід від нього; довідку з місця роботи забудовника і членів його сім’ї із зазначенням доходу, одержаного за 12 попередніх місяців; витяг з рішення органу місцевого самоврядування про відведення земельної ділянки та надання дозволу на забудову; архітектурно-будівельний паспорт на будову, погоджений районним архітектором; довідку, видану бюро технічної інвентаризації або органом місцевого самоврядування про наявність (відсутність) приватного житла; довідку про визначення експертної грошової оцінки земельної ділянки та незавершеного будівництва; заяву повнолітніх членів сім’ї позичальника про виконання зобов’язань за кредитом, справжність підписів яких засвідчують особи виконкомів сільських, селищних, міських рад; рішення органу місцевого самоврядування про не заперечення відчуження незавершеного будівництва та закріплення за фондом земельної ділянки; копію паспорта та довідки про ідентифікаційний код громадянина України. Також пред’являються оригінали цих документів.

Щоб здійснити газифікацію будинку, документів потрібно менше: заяву-клопотання на ім’я голови райдержадміністрації; заяву на ім’я голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі; клопотання сільської ради про надання кредиту; довідку про склад сім’ї;  довідку сільської ради про наявність підсобного господарства та дохід від нього; довідку з місця роботи забудовника і членів його сім’ї із зазначенням доходу, одержаного за 12 попередніх місяців; заяву повнолітніх членів сім’ї позичальника про виконання зобов’язань за кредитом, справжність підписів яких засвідчують особи виконкомів сільських, селищних, міських рад; проектно-кошторисна документація на проведення робіт. При поданні зазначених документів також пред’являються паспорт та довідка про ідентифікаційний код громадянина України.

Надання кредиту здійснюється відповідно до кредитного договору, що укладається на підставі спільного протокольного рішення Фонду та відповідної комісії РДА. Для забезпечення погашення кредиту позичальник повинен також подати такі документи: нотаріально посвідчений іпотечний договір нерухомого майна забудовника чи договір поруки; договір страхування ризику непогашення кредиту.

Надання кредиту проводиться грошовими коштами поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору. Після завершення окремого етапу будівництва кредитування наступного здійснюється після підписання двостороннього акту за участю забудовника та представника Фонду. Впродовж усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт та за цільовим використанням кредиту.

Оплата відсотків за користування кредитом проводиться грошовими коштами щоквартально, починаючи з видачі першої частини кредиту. Погашення самого кредиту розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну будівництва, який не повинен перевищувати двох робіт з моменту отримання першої частини кредиту. Проводитися погашення кредиту може коштами або частково чи повністю сільгосппродукцією власного виробництва рівними частинами щоквартально. За прострочення платежу нараховується пеня з розрахунку подвійної річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення боргу.

Позичальник має право на дострокове погашення кредиту та/або внесення плати за користування ним. При тимчасовій відсутності коштів у Фонді на фінансування наступних етапів будівництва житлового будинку позичальнику передбачуваний кредитною угодою термін будівництва.

До повного погашення кредиту і відсотків за користування ним позичальник не має права продати або передати майнові права на житловий будинок третій особі. Право на одержання свідоцтва на право власності на збудоване (добудоване) житло та господарські приміщення забудовник отримує після повного виконання ним фінансових зобов’язань за кредитною угодою, що підтверджується відповідним двостороннім актом.

Більше інформації за посиланням:

http://www.orada.if.ua/fileadmin/documents/Rishennja/2015-2020/07_02/0054-02.pdf

 

 

Анонси

Скликається двадцята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 27.04.2018 №25-р скликається ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1170)

24.6%   (288)
75.4%   (882)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua