Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Уроки з порятунку життя від медичної команди «Вітерець»

10 травня 2017 року у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї Медична команда швидкого реагування «Вітерець» на чолі з своїм керівником парамедиком Галиною Алмазовою провели для вихованців ліцею тренінг з надання першої медичної допомоги.


Ініціатором заходу виступив голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олег Туєшин, який тривалий час був водієм медичного екіпажу, реалізувати його вдалося за сприяння голови районної ради Івана Гурмака та голови наглядової ради ВО БФ «Свобода Гідність Перемога» депутата обласної ради Михайла Іваночка.

Інструктаж по головних принципах ПМД розповіли та показали справжні знавці своєї нелегкої справи, медики, які врятували тисячі життів на передовій московсько-української війни, люди, які заслужено є Народними Героями України - команда швидкого медичного реагування «Вітерець» в складі: парамедиків Галина Алмазова, Tetiana Bassak, Ната Мазуркова, Яна Кошова Квітка, Kein Oo, Larisa Mik.

По лінії фронту працює 4 екіпажі команди «Вітерець»: «Тайфун», «Бриз», «Містраль» та «Зефір – Західний вітер». Медичні екіпажі вивозять поранених з місць найзапекліших боїв, надаючи першу медичну допомогу, стабілізуючи стан пораненого.

Участь у заході взяли понад 150 ліцеїстів, більшості вдалося не тільки отримати теоретичні знання а й опанувати практичні навички з надання першої медичної допомоги потерпілому, зокрема правильно накласти при кровотечі джгут і навіть реанімувати людину у разі зупинки серця. Ліцеїсти, як майбутні захисники охоче спілкувалися і цікавилися в медиків як допомогти товаришу на полі бою і як врятувати життя потерпілому у повсякденному житті.

Голова районної ради Іван Гурмак зазначив на важливості проведення таких заходів не тільки для ліцеїстів, а й взагалі для учнів шкіл, які повинні прагнути врятувати життя і вміти допомогти так, щоб не зашкодити потерпілому.

«Живемо в час, коли кожен з нас повинен бути готовим в будь-яку хвилину стати на захист рідної землі в боротьбі з ворогом, або ж допомагаючи одне одному, рятуючи життя потерпілим як медики екіпажу «Вітерець»

Самі ж медики-волонтери зазначили, що проводячи тренінги у дітей та підлітків, ми закладаємо знання в майбутні покоління. Дуже важливо знати, що ти можеш зробити щоб допомогти своїм близьким у відповідний момент. Такі тренінги викликають не тільки цікавість і багато запитань з боку дітей, а й впевненість нас дорослих, що ці хлопці та дівчата точно прийдуть на допомогу.

На завершення директор Прикарпатського військово-спортивного ліцею полковник Микола Мартинюк провів для гостей невеличку екскурсію навчальним закладом і подякував медикам-волонтерам за їх нелегку працю на Східному фронті та відвідини ліцею.

Варто зазначити, що напередодні 9 травня такі ж інструктажі з надання першої медичної допомоги медичний екіпаж швидкого реагування «Вітерець» провів у Надвірнянській ЗОШ №3 для всіх охочих мешканців Надвірнянщини.

 

 

 

Анонси

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1172)

24.6%   (288)
75.4%   (884)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua