Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
У Надвірні урочисто відкрили світлицю-музей Гуцульщини

20 липня 2017 року голова районної ради Іван Гурмак взяв участь в  урочистому відкритті світлиці-музею Гуцульщини.

На урочисте відкриття музею «Гуцульщини» завітали представники обласної, районної та місцевої влад, духовенство,  голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Святкову стрічку перерізали голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз та міський голова м. Надвірна Зіновій Андрійович. Отець Іван Гедзик та отець Михайло Мільчаковський провели спільну молитву та освятили світлицю. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять колишніх членів товариства та всіх загиблих Героїв в російсько-українській війні.

Своїми спогадами про діяльність товариства «Гуцульщина», його історичне становлення на теренах Надвірнянщини поділилася заслужений працівник культури України заступник голови районної організації товариства «Гуцульщина», справжня гуцулка Любов Орел. Вона проінформувала присутніх про те, що Надвірнянське товариство «Гуцульщина» зародилось ще в 1999 році завдяки маестро Сергію Орлу та народному оркестру «Аркан», що й досі зачаровує глядачів неймовірними гуцульськими мелодіями адже, товариство «Гуцульщина» через мистецько-художнє спрямування розкриває для всіх багатогранний гуцульський світ.

Музей-світлиця - це  скарбниця цікавих предметів гуцульського побуту, яка постійно поповнюватиметься новими експонатами. Зараз тут можна побачити предмети гуцульського вжитку, одяг , тематичний матеріал та фотографії, які відображають побут гуцулів та історію товариства «Гуцульщина».

Голова районної ради Іван Гурмак зазначив, що тепер жителі та гості Надвірнянщини матимуть можливість дізнатися більше цікавого про гуцулів, про гірське життя, про історію краю, відвідавши музей-світлицю Гуцульщини. Очільник району побажав гуцулам поповнювати свої лави, процвітання музею та доброго діяння на благо рідного краю.

Голова Надвірнянського товариства «Гуцульщина» Роман Гурмак висловив щирі слова подяки всім причетним до відкриття музею за співпрацю та розуміння.

Солісти фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» співали авторські пісні Сергія Орла, який теж належав до товариства «Гуцульщина».

Урочисті заходи завершились спільним виконанням Молитви за Україну — церковного гімну України, «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

 

 

Анонси

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1172)

24.6%   (288)
75.4%   (884)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua