Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Іван Гурмак взяв участь у IV Карпатському Форумі народовладдя

Днями голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак взяв участь у 4-му Карпатському Форумі народовладдя, який відбувся у селі Криворівня Верховинського району.

У роботі Форуму взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, делегація народних депутатів України - голова комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький, а також нардепи Олег Березюк, Іван Рибак, Сергій Соболєв та Олександр Шевченко, керівники обласних рад та голови районних рад гірських районів України.

Цьогорічний Форум народовладдя був присвячений питанням освіти у гірських та високогірних районах України. Учасники ознайомилися зі станом навчальних закладів та доріг і відвідали дві школи у селах гірської місцевості. Гірські села та їхні школи функціонують у тяжчих умовах, ніж решта українських навчальних закладів. Цим районам притаманно швидке зношення доріг, повені, снігові замети, вітровії, бездоріжжя тощо – такі основні проблеми обговорили на 4-му Карпатському Форумі народовладдя. При цьому міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що освіта у високогірних районах потребує більших фінансових вкладень, ніж школи, які працюють у кращих умовах.

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак порушив питання будівництва навчальних закладів у гірських районах. Очільник Надвірнянщини  апелював до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич щодо фінансування з державного бюджету будівництва школи в селі Чорний Потік Надвірнянського району. У відповідь Лілія Гриневич зазначила, що співфінансування з державного бюджету можливе за рахунок коштів з державного фонду регіонального розвитку тоді, коли при розгляді комісія по розподілу коштів визначить той чи інший об’єкт пріоритетним для району чи області. Також міністр наголосила, що питання будівництва школи повинне лобіюватися народним депутатом відповідно до виборчого округу і в такому разі є більше можливостей отримати фінансування з державного фонду регіонального розвитку.

Варто зазначити, що будівництво школи в селі Чорний Потік здійснюється з 2015 року виключно за рахунок коштів з районного та обласного бюджетів адже, комісія по розподілу коштів з державного фонду регіонального розвитку не визначила даний об’єкт, як пріоритетний.

Також Іван Гурмак цікавився питанням щодо фінансування освітньої галузі за рахунок коштів з державного бюджету адже, це прямий обов’язок органів вищої гілки влади. У відповідь Лілія Гриневич порадила економити кошти на місцях, щоб мати можливість виплатити заробітну плату освітянам з місцевих бюджетів. Причини недофінансування освітньої галузі зі сторони держави міністр освіти так і не вказала, що викликало обурення серед присутніх народних депутатів, голів районних рад та освітян.

Учасники форуму прийняли три звернення:

- президенту України П.О. Порошенку, голові Верховної Ради України А.В. Парубію, прем’єр-міністру України В.Б. Гройсману щодо передбачення в Державному бюджеті в наступних роках державних дотацій на утримання в одному господарстві двох і більше голів великої рогатої худоби, п’яти і більше вівцематок доплату в розмірі 25% за зданий кілограм екологічно чистого м’яса та молока.

- президенту України П.О. Порошенку, голові Верховної Ради України А.В. Парубію, прем’єр-міністру України В.Б. Гройсману щодо згідно Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» розробити Програму будівництва автомобільних доріг в гірських районах Українських Карпат, що необхідно для покращення умов життя горян.

- президенту України П.О. Порошенку, Верховній Раді України, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій обласним радам, районним радам гірського регіону Карпат щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів» та щодо підтримки другого законопроекту «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку у гірських зонах України».

Учасники Форуму взяли активну участь в обговоренні стратегічно важливих для гірських та високогірних районів питань, висловили свої міркування, пропозиції та доповнення. На завершення голова Карпатського Форуму народовладдя Іван Шкіндюк подякував всім присутнім за участь та увагу до Карпатських районів України та зазначив, що з оптимізмом і вірою сподівається на реальну підтримку гірських районів вищим керівництвом державної влади.

 

 

Анонси

Скликається двадцять четверта сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 13.11.2018 № 77-р ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1202)

25.4%   (305)
74.6%   (897)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua