Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
День незалежності України – свято національного здобутку.

Незалежність є найціннішим скарбом, найвищим досягненням і найвагомішим надбанням, здобутим поколіннями українців і саме незалежність Української держави бережуть на східних кордонах московсько-української війни наші мужні воїни-захисники.

26-ту річницю Незалежності України Надвірнянщина зустріла різноманітними святковими заходами, що наповнили серця мешканців краю піднесеним настроєм, гордістю за свою країну та сподіваннями на світле й мирне майбуття. Однак гіркоти в урочистий день додала скорботна звістка про чергову втрату захисника з Надвірнянщини, жителя м.Надвірна Миколи Фурмана, котрий загинув, виконуючи свій військовий обов’язок.

Урочисті заходи приурочені 26-ій річниці Незалежності України розпочались на Майдані Шевченка спільним виконанням державного Гімну України. Участь у них взяли голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук, духовенство, міжнародні делегації з Республіки Польща, Чеської Республіки та Румунії,  воїни московсько-української війни, учасники національно-визвольних змагань – воїни ОУН-УПА, трудові колективи промислових підприємств, організацій та установ, громадські організації, мешканці та гості Надвірнянського району, представники засобів масової інформації.

Керівництво району та представники міжнародних делегацій хвилиною мовчання та покладанням квітів до стели Героїв Небесної Сотні та пам’ятнику Тарасу Шевченку вшанували Героїв Небесної сотні та всіх, хто загинув за територіальну цілісність України.

Декан Надвірнянського Деканату УПЦ КП Митрофорний Протоієрей Олег Траско та Декан Надвірнянський УГКЦ отець Андрій Бакота звернулись у спільній молитві за мир та спокій в нашій державі та Боже Благословення українського народу.

З вітальним і водночас скорботним словом до присутніх звернувся голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, зазначивши, що незалежність України здобута найбільшою ціною – життями українців.

«Два дні тому, виконуючи свій військовий обов’язок, загинув наш земляк Микола Фурман, уродженець міста Надвірна. Загинув заради нашого з вами мирного неба, під яким відзначаємо сьогодні 26-ту річницю незалежності Української держави. Впевнений, що ніхто не може і навіть не має права засумніватися в тому, чи потрібна нам Україна з тією територією, яка окреслена в 1991 році при прийнятті української незалежності. Адже, протягом чотирьох років боротьби українців за територіальну цілісність рідної держави, вкладено багато зусиль, зокрема волонтерського руху і головне тисячі життів вояків московсько-української війни покладені на вівтар нашої з вами незалежності та свободи. Закликаю всіх жителів Надвірнянського району віддати шану загиблому днями воїну-землякові та утриматися від гучних святкувань 25-25 серпня.

Щиро бажаю українцям незламності духу, єднаймось брати та сестри українці до здобуття перемоги. Слава Україні! Героям Слава!»

Вітання з нагоди 26-ої річниці Незалежності України висловив депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко:

«Сьогодні відзначаємо 26-ту річницю відновлення української державності адже, тільки в ХХ столітті українська нація виборола офіційно свою незалежність. Хиткою є незалежність України, бо воюємо з московським окупантом повноцінною війною, не АТО а війна з московським загарбником точиться на сході Української держави. Піднімаймо червоно-чорний прапор боротьби, щоб на всхі землях незалежної України замайорів синьо-жовтий прапор перемоги. Слава Україні! Героям Слава!»

З вітальними промовами виступили представники делегацій з Польщі, Чехії та Румунії, зокрема староста Острудського повіту Анджей Вічковський, староста Прудніцького повіту Радослав Рожковський, бурмістр м.Пруднік Францішек Фейдих, заступник мера м.Крнов Ян Кркошка та прімар м.Шомкута-Маре Георге Буда. Слова привітання висловив голова громадської ради Віталій Трачук.

Вітав присутніх учасник московсько-української війни  Андрій Левицький, який процитував слова Тараса Шевченка «І на оновленій землі, врага не буде й супостата, а будуть люди на землі, і буде син, і буде мати…»

З нагоди 26-ї річниці Незалежності України відзнаками «За заслуги перед Надвірнянщиною» та спільними грамотами голови районної ради, райдержадміністрації та міського голови нагородили воїнів московсько-української війни, волонтерів за вагомий внесок у захист територіальної цілісності та зміцнення обороноздатності держави; учасників національно-визвольних змагань – воїнів ОУН-УПА за віддану боротьбу за незалежність держави, гідне служіння українському народу, утвердження ідеалів свободи та соборності України; спортсменів та тренерів  Надвірнянщини за вагомий  внесок у розвиток спорту та заслуги, здобуті на всеукраїнських та міжнародних спортивних аренах. Олена Здольник, керівник танцювального колективу «Горянка» за значний і вагомий внесок у розвиток культури отримала нагороду «Заслужений працівник культури».

Урочистості завершились святковим концертом за участю художніх колективів, ансамблів, солістів міста та району. Пісенний подарунок з нагоди Дня Незалежності зробили також гості з Румунії – чоловічий хор м.Шомкута-Маре, передаючи своїм виступом особливості своєї культури та самобутності. Яскравою сторінкою урочистостей стало етно-подвір'я, яке паралельно з концертною програмою заполонило центр міста.

Всі бажаючі мали можливість скуштувати традиційні українські страви, оглянути виставки і роботи народних майстрів, колорит і різнобарвність яких відобразили самобутню культуру України.

 

Анонси

Скликається двадцять п'ята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 10.01.2019 № 3-р ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1208)

25.3%   (306)
74.7%   (902)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua