Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
«Вознесись, Україно!»

27 серпня 2017 року на Надвірнянщині відбувся п’ятий обласний фестиваль чоловічих хорів та вокальних ансамблів «Вознесись, Україно», приурочений 26-ій річниці Незалежності України та 75-літтю створення Української Повстанської Армії.


Цьогоріч фестиваль збігся в часі з відзначенням 161-ої річниці від дня народження українського генія: поета, письменника, публіциста, Каменяра української нації Івана Яковича Франка. Захід проходив в однойменному парку м. Надвірна ім.. Івана Франка за участі керівників районної та місцевої влади, учасників національно-визвольних змагань ОУН-УПА, зокрема ветеранів «Надвірнянського районного братства вояків УПА», вихованців Прикарпатського військово-спортивного ліцею, учасників фестивалю, яких налічувалось понад 400 осіб, громадськості та представників засобів масової інформації.

П’ятий обласний фестиваль чоловічих хорів та вокальних ансамблів «Вознесись, Україно» розпочався із віче біля символічної могили «Борцям за волю України». Декан Надвірнянського Деканату УПЦ КП Митрофорний Протоієрей о. Олег Траско та о. Андрій Василів УГКЦ відслужили панахиду за  героями-захисниками Української держави минулого та сьогодення. Далі урочистою ходою учасники віче пройшли до міського парку, де керівники району та міста поклали квіти до погруддя Івана Франка і хвилиною мовчання віддали шану сподвижнику українського слова Івану Яковичу.

Відкриття фестивалю «Вознесись Україно» розпочали із хорового виконання Державного Гімну України та Гімну УПА «Зродились ми великої години».

Учасників та глядачів вітали голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, заступник директора  обласного науково-методичного центру народної творчості Прикарпаття Світлана Панько та заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук.

««Лиш боротись — значить жить!» так заповідав нам Каменяр української нації Іван Якович Франко. Символічно, що сьогодні в день народження Генія Івана Франка на теренах району проводиться фестиваль чоловічих хорів «Вознесись, Україно!», бо через боротьбу українська нація утверджується у світі, як нація, що має право на Свою Богом Дану землю, а через пісню – як єдиний народ, який має свою культуру, історію, рідну мову і тим самим, свою ідентичність. Надвірнянщина сьогодні в скорботі адже, у московсько-українській війні загинув наш земляк, але поки українськими землями лунатиме українська пісня, підносячи незламний дух свободи та незалежності, доти жодне життя полеглих Героїв не будуть марними. Слава Україні! Героям Слава!» - зазначив у вітальному слові Іван Гурмак

Високий професійний вокальний рівень продемонстрували 20 колективів з усіх куточків області: Снятинського, Болехівського, Рожнятівського, Верховинського, Городенківського, Калуського, Рогатинського, Богородчанського, Коломийського районів, міст Рогатин, Яремче та Бурштин, а також чоловіча хорова капела «Сурма» Івано-Франківського медичного університету (кер..В. Савчук) та «Червона калина» Івано-Франківського Центрального Народного дому (кер Я. Коваль).

Слід відзначити художню майстерність чоловічих хорів та підбір репертуару. Звучали національно-патріотичні музичні твори, цікаві інтерпретації пісень, відчутно було високе піднесення національного духу, патріотизму, розкриття художнього образу славних борців за свободу та незалежність рідної землі та захисників неньки-України.

Митці, художники, фотографи, рукодільниці та народні майстрині Надвірнянщини розгорнули тематичну виставку і кожний з мешканців та гостей району мав можливість побачити роботи народних умільців.

 

Анонси

Скликається двадцять п'ята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 10.01.2019 № 3-р ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1208)

25.3%   (306)
74.7%   (902)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua