Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
У Биткові урочисто відкрили Храм Успіння Пресвятої Богородиці

27 серпня 2017 року у селищі Битків, що на Надвірнянщині, урочисто відкрили Храм Успіння Пресвятої Богородиці, настоятелем якого є о. Володимир Чорноокий.

Привітати і благословити місцеву громаду прибув Правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Василій Івасюк.

Участь у відкритті та освяченні храму взяли представники обласної, районної та місцевої влади, зокрема депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович, депутати районної ради Андрій Крицький, Тетяна Пришляк та Степан Ломпас, а також пізніше до урочистостей долучився голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак.

Не залишили знаменну подію поза увагою видатні українці-вихідці з селища Битьків, а саме видатний актор, громадський та політичний діяч Богдан Бенюк та український хоровий диригент, засновник і керівник муніципального Камерного хору «Київ» Микола Гобдич, під орудою якого була відспівана Божественна літургія на відкритті храму.

В рамках заходу депутат обласної ради Василь Сенатович привітав односельчан з важливою подією - відкриттям Храму Успіння Пресвятої Богородиці, а також з 26-ою річницею незалежності України. Незмінний волонтер Надвірнянщини зазначив, що висока духовність української нації завжди веде її до перемоги і зараз, коли в умовах неоголошеної війни в Україні відкриваються українські храми і церкви це знак того, що незламність духу нашого ароду щораз міцнішає адже, Бог і Україна понад усе!

З вітальним словом виступив голова районної ради Іван Гурмак, наголосивши, що усі ми маємо розуміти, що ціною нашого спокою, добробуту, миру є біль, страждання і навіть смерть воїнів-захисників Української держави.

«Сьогодні вся Надвірнянщина провела в останню путь бійця московсько-української війни Миколу Фурмана і душі покійного потрібна тільки щира молитва кожного з нас. Ми повинні зробити все для того, аби Україна пам’ятала своїх Героїв, щоб жодна крапля їхньої крові не була пролита марно. Бережімо свою незалежність, бережімо незалежність України! Як говорив командир «Карпатської Січі» Михайло Колодзінський : Перемога наша в руках Бога, але геройство наше в наших руках. Слава Україні! Героям Слава!»

Спільно з головою районної ради Іваном Гурмаком, Василь Сенатович нагородив медалями міського голови міста Івано-Франківськ Руслана Марцінківа "За честь і звитягу" бійців московсько-української війни з селища Битків: Василя Бенюка, Романа Букатюка, Ярослава Госедло, Василя Госедло, Дмитра В’юника, Михайла Івасюка, Василя Подика, Василя Павлика орденом бойового волонтера України за волонтерську діяльність в зоні проведення бойових дій.

Подякою голови районної ради Іван Гурмак відзначив пароха селища Битків отця Володимира Чорноокого за значний внесок у духовне та громадське життя селища, за жертовну, самовіддану та духовну працю на благо неньки – України. Крім того Василь Сенатович вручив о. Володимиру нагороду За служіння Україні від ГО «Надвірнянське об’єднання воїнів АТО» та волонтерської організації БФ «Свобода Гідність Перемога». Подяки голови районної ради удостоївся місцевий мешканець Микола Дзебчук за значний внесок у духовне життя селища та особистий внесок у будівництво Храму Успіння Пресвятої Богородиці.

Урочистості продовжились у селищі святковим концертом за участі солістів та вокальних колективів районного та селищного будинків культури. Музичною родзинкою став виступ Муніципального оркестру народних інструментів "Аркан" міста Надвірна.

Довідка: Релігійне життя в селищі Битків активізувалося з приходом на парафію у 1992 році о. Володимира Чорноокого. Саме за ініціативи душпастиря 2001 року був освячений наріжний камінь на зведення величного храму Успіння Пресвятої Богородиці. З того часу і до моменту сьогоднішнього відкриття вже збудованого храму, отець Володимир Чорноокий переймався всіма будівельними роботами. Справді як добрий священик він гідно відноситься до своєї роботи, пильно і ретельно служачи Господу. Катехизація дітей,  підготовка до Першого Святого Причастя,  заохочення до читання і вивчення Святого Письма, щотижневі зустрічі при церкві - це кроки духовного наставника битківчан для утвердження дітей у християнській вірі, який організував створення молодіжної християнської організації «Первоцвіт». Також духовний наставник битківчан активно долучається і до громадської діяльності, зокрема є активним волонтером московсько-української війни, збирає гуманітарну допомогу для воїнів східного фронту.

 

Анонси

Скликається двадцять п'ята сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 10.01.2019 № 3-р ...

Детальніше

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1208)

25.3%   (306)
74.7%   (902)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua