Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
День депутата

14 листопада 2017 року під головуванням голови районної ради Івана Гурмака в Надвірнянській районній раді відбувся День депутата. Районні обранці попередньо розглянули матеріали чергової XVI сесії районної ради сьомого скликання, проведення якої передбачено 23 листопада.


Розпочали засідання із вшанування хвилиною мовчання депутата Надвірнянської районної ради ІІІ, ІV, VII скликання, члена постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики, новообраного депутата Переріслянської сільської ОТГ, заступника голови районного споживчого товариства Івана Михайловича Гевкалюка. День депутата, як завжди, насичений, дискусійний і конструктивний. Районні обранці обговорили проекти рішень, які пропонуються на розгляд сесії та заслухали доповідачів по ключових питаннях. Всього було розглянуто 9 основних та ряд додаткових питань, які виносяться на чергову сесію.

Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017 року та про внесення змін до рішення районної ради від 05.01.2017 № 282 10/2017 "Про районний бюджет на 2017 рік" доповідав начальник управління фінансів районної державної адміністрації Михайло Обідняк. За його словами фінансування усіх розпорядників коштів районного бюджету здійснювалося в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни, виконання заходів економного, раціонального використання бюджетних коштів та першочергового фінансування видатків на оплату праці та інших захищених статей видатків. Однак, на даний час існує значний брак коштів на виплату заробітної плати працівникам освіти, медицини та культури.

Голова районної ради Іван Гурмак проінформував присутніх про те, що надійшла відповідь від вищого керівництва держави щодо звернення районної ради, прийнятого на попередній сесії, про незабезпеченість заробітною платою працівників бюджетних установ району, де рекомендується керівникам органів виконавчої влади максимально економити кошти та фактично власними зусиллями шукати вихід з цієї ситуації.

Про внесення змін до рішення районної ради від 16.03.2017 № 335-11/2017 "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2017 рік" та інформацію районної державної адміністрації про хід виконання районних цільових Програм, затверджених районною радою заслухали заступника голови районної державної адміністрації Богдана Зеленчука. Чимало запитань та зауважень висловили депутати районної ради. Зокрема з приводу запуску газопроводу Надвірна-Ланчин, який і досі не здійснює газопостачання до осель жителів села Верхній Майдан, а також щодо відсутності ремонту дороги через село Камінна. Порушили проблемне питання щодо транспортного сполученням для мешканців сіл, територією яких проходить маршрут Надвірна - Івано-Франківськ. Детальніше ці питання планують обговорити на черговій сесії районної ради. Протокольним дорученням Іван Гурмак рекомендував запросити керівників відповідних служб Івано-Франківської облдержадміністрації та районної державної адміністрації на сесію районної ради.

В черговий раз депутати районної ради жваво обговорили питання про стан поводження з твердими побутовими відходами в районі. Начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тарас Угринчук проінформував, що створено робочу групу щодо виявлення стихійних сміттєзвалищ на території району, яка затверджена розпорядженням райдержадміністрації від 04.08.2017 № 221. За даними робочої групи з 31 населеного пункту у 26 затверджено правила благоустрою, а інші 5 – не надали інформації. Як зазначили районні обранці, крім проблеми куди везти сміття є значна проблеми чим? Адже, відсутність транспорту для вивозу ТПВ і створює стихійні сміттєзвалища по населених пунктах. До прикладу якщо КП «Сільекобуд» обслуговує 18 сіл, то хоча б один справний транспорт повинен бути в наявності. Варто зазначити, що придбання спецавтомобілів для вивозу сміття цього року передбачено для селища Ланчин та села Зелена.

Іван Гурмак, підсумовуючи, відзначив, що за щораз вирішеня питання поводження з ТПВ в районі знаходиться на старті, а необхідно напрацювати конкретні дії, які поступово все ж усуватимуть дану проблему.

«Якщо ми не маємо можливості побудувати сміттєсортувальну лінію чи завод з переробки ТПВ, вважаю за доцільність хоча б раз на рік передбачати кошти в районному бюджеті на придбання спецтранспорту для вивозу сміття. Діяти слід за принципом КП «Сільекобуд», де один спецавтомобіль обслуговує кілька населених пунктів. Також необхідно врахувати, що у зв’язку із створенням об’єднаних територіальних громад з січня 2018 року, проблему поводження з ТПВ в громадах вирішуватимуть самостійно.» - наголосив очільник району.

Про хід виконання рішень районної ради доповідав заступник голови районної ради Ігор Писклинець.

На завершення присутні заслухали заступника керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Івано-Франківської області Романа Лизака, який проінформував присутніх про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності місцевої прокуратури на території району за 9 місяців 2017 року.

Після обговорення ряду додаткових питань, районні обранці продовжили розгляд матеріалів чергової XVI сесії районної ради на засіданнях постійних депутатських комісій.

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua