Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На Надвірнянщині урочисто відзначили День Гідності та Свободи

21 листопада чотири роки тому почався відлік нової української історії. Саме в цей день на Майдан Незалежності в Києві вийшли молодь, студенти і прості громадяни захистити національне майбутнє України, іще не знаючи, що попереду чекають місяці холодного Майдану, сотні поранених, а кращі з кращих увійдуть до лав Небесної Сотні. Не десятки, а сотні тисяч людей по всій Україні стояли на Майдані протягом 3 місяців холодної зими, заради незалежності і свободи Української держави, заради честі і гідності Української нації, заради достойного життя кожного громадянина у вільній європейській державі.


З нагоди Дня Гідності та Свободи, четвертої річниці Революції Гідності та на знак вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні і всіх полеглих за свободу та незалежність України 21 листопада 2017 року у Надвірні відбулись урочисті заходи.

Заходи розпочались з патріотичної ходи від могили Борцям за волю України до майдану Шевченка за участі представників районної та міської влади, духовенства, учасників Революції Гідності, учасників російсько-української війни, ветеранів районного Братства ОУН-УПА, студентів і викладачів Надвірнянського коледжу НТУ, вихованців Прикарпатського військово-спортивного ліцею, учнів та вчителів шкіл Надвірнянщини, громадських організацій, жителів міста і представників ЗМІ.

Учасники патріотичної ходи виконали Державний Гімн України, керівники району і міста поклали квіти і лампадки до пам'ятного знака Героям Небесної Сотні. Всі присутні схилили голови в хвилині мовчання за невинно убієнними Героями Небесної Сотні, а священнослужителі відправили поминальну панахиду за тими, хто ціною власного життя відстоював свободу і територіальну цілісність Української держави.

З нагоди Дня Гідності та Свободи до присутніх звернувся голова районної ради Іван Гурмак:

«Слова з українського славня «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» справдились саме в час Революції Гідності, й по сьогоднішній день у протистоянні московському окупанту наші захисники віддають найцінніше – свої життя. Зараз ми живемо в час контрреволюції, тобто в час коли «пережитки» злочинного режиму президента-втікача, змінивши партійні назви, обіймають посади у верхівці влади й працюють на розпад держави. Під час революційних подій 2013-2014 років рушієм перемоги стала єдність українців заради загальнодержавного блага. Тож єднаймося зараз у боротьбі з московією і до переможного кінця стіймо пліч-о-пліч один за всіх і всі за одного. Хочу наголосити, що якщо Революцію Гідності творили тисячі, а сотні готові були помирати, то в ці дні відстояти національну ідею, свободу та гідність вийдуть мільйони, а тисячі готові будуть віддати свої життя! Слава Героям Небесної Сотні! Слава Україні!» - відзначив очільник району.

З патріотичним зверненням виступив депутат Івано-Франківської обласної ради, очевидець революційних подій Михайло Іваночко, який наголосив, що на Майдан виходили відстояти національну гідність і гідне життя дітей.

Також присутніх привітав депутат районної ради Андрій Карманський, який зазначив, що символічним є відзначення Дня Гідності та Свободи в день величного християнського свята Архистратига Михаїла, який є заступником українців у боротьбі із злом.

За утвердження християнських та демократичних цінностей, проявлену мужність під час подій Революції Гідності, відстоювання прав  і свобод людини та з нагоди Дня Гідності і Свободи голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, та міський голова Зіновій Андрійович вручили спільні грамоти активним учасникам Революції Гідності, бійцям російсько-української війни та волонтерам району.

В унісон із патріотичними промовами звучали вірші та пісні. Біля стели Героїв Небесної Сотні розгорнули виставку світлин жителів Надвірнянщини, очевидців та учасників подій Революції Гідності у Києві та Надвірні.

Присутні мали змогу погрітися біля діжок із багаттям, оглянути світлини з мешканцями району, що відстоювали права та свободи громадян на Майдані Незалежності, послухати розповіді очевидців і вкотре згадати тих, хто відійшов до лав Небесної Сотні.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua