Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
«Голодомор, як геноцид української нації – помста за свободолюбність українців»

У четверту суботу листопада не тільки Україна, а й світ згадують трагічні сторінки історії українського народу – Голодомори 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років. Найстрашнішим, штучно створеним радянською владою є Голодомор 1932-1933 років, який щодня забирав життя понад 25 тисяч українців.


Сьогодні, Надвірнянщина вшанувала пам’ять мільйонів невинних жертв Голодоморів в Україні та віддала в загальнонаціональній хвилині мовчання шану нашим землякам.

У пам’ятному вічі взяли участь представники районної і міської влади, зокрема голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, а також священнослужителі різних конфесій, пластуни Надвірнянщини та громадськість.

Всечесні отці відправили поминальну панахиду за загиблим від голодної смерті українцями. Керівництво району та міста поклали квіти та лампадки до пам’ятного знаку.

Заслухали історичну довідку від викладача-методиста Надвірнянського коледжу НТУ, член НСЖУ Володимира Свягли. Як стверджує історик, українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій в 1917-1921 рр. Мільйони зморених голодом українців – ось наслідки геноциду, тієї страшної війни.

Всю трагічність тих страшних подій в літературній композиції «Ще й досі блукають їх душі, мов тіні» передав дитячий зразковий драматичний колектив «Хоробрі мандрівники» с. Перерісль під керівництвом Ганни Насадюк.

Всі учасники мітингу-реквієму о 16.00 год. схилили голови у загальнонаціональній хвилині скорботи та запалили лампадки біля пам’ятного знаку.

До цього часу ми не знаємо імен всіх, хто загинув від голодної смерті і ще й досі історики плутаються в мільйонних цифрах жертв. Їх не називали героями. Їм не ставили пам'ятників чи обелісків.

Ось як описував у травні 1933 році події в Україні консул Італії в Харкові Сержіо Ґраденіґо для інформування Міністерства закордонних справ Італії:

"Немає жодного сумніву в тому, що цей голод штучний і спеціально створений … Вирішено ліквідувати українську проблему протягом кількох місяців, ціною смерті від 10 до 15 мільйонів осіб. Нехай ця цифра не здається перебільшеною. Я тієї думки, що вона ще вища, і, мабуть, її вже досягли.

Це велике нещастя, яке скошує мільйони людей і винищує дитинство цілого народу …

…Уранці 21-го на базарі мертвих складали на купи в лахмітті і людських екскрементах уздовж огорожі біля річки. Спочатку там було 30 трупів. Уранці 23-го їх було вже 51. Дитина ссала груди мертвої матері із обличчям сірого кольору. Люди казали: "Це ще тільки квіточки соціалістичної весни".

Українців примушували про це забути. Однак національну пам'ять не можна знищити! Пам’ятаємо! Не забудемо!

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua