Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
"Та тільки біль у серці не минає, згорів Чорнобиль - пам'ять не згорає"

Сьогодні, 14 грудня на Надвірнянщині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС. На знак вдячності і поваги керівництво району та міста спільно з присутніми героями-чорнобильцями поклали квіти та лампадки біля підніжжя пам’ятного знаку «Ліквідаторам ЧАЕС». Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували полеглих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та всіх чорнобильців.

У пам’ятному заході взяли участь голова районної ради Іван Гурмак, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, міський голова Зіновій Андрійович, голова районної спілки «Чорнобиль» Роман Бенюк, ліквідатори аварії, представники громадських організацій, трудові колективи підприємств, установ, організацій, громадськість.

Після, чорнобильці та керівництво району і міста поспілкувалися за круглим столом.

Голова районної ради Іван Гурмак розпочав зустріч словами:

«В День вшанування ліквідаторів Чорнобильської АЕС ми згадуємо тих, хто усвідомлено й жертовно боровся з невидимим, але нещадним ворогом, хто віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Ми не маємо права забувати про самопожертву наших земляків, які одними з перших опинились у чорнобильському пеклі і врятували ціною власного життя мільйони людей. В умовах неоголошеної московсько-української війни районна рада всіляко намагається допомагати героям-Чорнобильцям у вирішенні різного роду проблем. Дякуємо за Вашу відвагу і жертовність.» - наголосив очільник Надвірнянщини.

У свою чергу голова районної спілки «Чорнобиль» Роман Бенюк подякував посадовцям за розуміння.

Під час засідання голова районної ради Іван Гурмак вручив присутнім ліквідаторам Миколі Михайлюку та Василю Михасюку подяки голови районної ради, а також медаллю «За Заслуги перед Надвірнянщиною» нагороджено Володимира Лабенського.

Очільник району відзначив мужність, самовідданість, високий професіоналізм та побажав ліквідаторам міцного здоров’я і благополуччя.

Тридцять один рік тому, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. Влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.

З зони ураження були евакуйовані близько 200 тисяч осіб. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг.

За даними організації Союз "Чорнобиль", з 600 тисяч ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тисяч стали інвалідами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1210)

25.3%   (306)
74.7%   (904)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua