Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
В районній раді відбувся День депутата

18 грудня 2017 року під головуванням голови районної ради Івана Гурмака в Надвірнянській районній раді відбувся День депутата. Районні обранці попередньо розглянули матеріали чергової XVIІ сесії районної ради сьомого скликання, проведення якої передбачено 20 грудня. Участь в засіданні взяв голова райдержадміністрації Олександр Кеніз.


На чергову сесію виноситься всього два основних питання, а саме:

1. Про внесення змін до рішення районної ради від 05.01.2017 № 282 10/2017 "Про районний бюджет на 2017 рік"

2. Про районний бюджет на 2018 рік.

Засідання розпочали із розгляду проекту рішення про внесення змін до рішення районної ради від 05.01.2017 № 282 10/2017 «Про районний бюджет на 2017 рік». Доповідав начальник управління фінансів районної державної адміністрації Михайло Обідняк. За його словами до районного бюджету надійшли додаткові субвенції як з державного так і з обласного бюджетів, однак до кінця поточного року є заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ медичної, освітньої та культурної галузей. Також коштів на оплату праці потребують деякі сільські та селищні ради. Депутати зауважили, що незважаючи на те, що сільські та селищні ради є самостійними бюджетними установами, вони не здатні самі себе фінансувати і потребують дотацій з районного бюджету. Однак, щоб забезпечити заробітну плату працівникам бюджетних установ доводиться спрямовувати кошти, які передбачені на розвиток інфраструктури району. Як зазначив депутат районної ради Андрій Карманський, державна політика спрямована на знищення районних рад, шляхом невиконання власних зобов’язань.

Очільник району Іван Гурмак зауважив, що органи місцевого самоврядування щораз ставлять в такі умови, коли стає дедалі важче виконувати свої повноваження, до того ж аналогічне ставлення з боку вищого керівництва держави до керівних органів новостворених об’єднаних територіальних громад.

Відповідно присутні перейшли до обговорення проекту рішення про районний бюджет на 2018 рік. Як проінформував головний фінансист Надвірнянщини районний бюджет на 2018 рік зазнав значних фінансових змін у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад в районі та прийнятими депутатами Верховної ради змінами до податкового кодексу.

Іван Гурмак відзначив, що згідно запропонованого райдержадміністрацією проекту районного бюджету на 2018 рік загалом в ньому передбачено кошти на захищені статті і незначна сума на виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, вирішення проблем господарки району, тому депутати повинні обдумано підходити до прийняття бюджету.

Розглянувши додаткові питання, які виносяться на чергову XVIІ сесію районної ради сьомого скликання, депутати активно обговорили проект рішення про створення комунальної установи «Надвірнянський районний інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області». З особливостями даного центру присутніх ознайомила методист Надвірнянського РІМЦ Галина Винник. Районним обранцям презентували слайд-шоу із світлин, на яких зображено методичний супровід освіти дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

За словами Галини Винник на даний час в районі 74 дитини, які вчаться за індивідуальною формою навчання, 49 з них можуть навчатися за інклюзивним методом. Педагогічні працівники потребують відповідного навчання для роботи з особливими дітьми і на даний час охочих бути фахівцями в цій галузі більш ніж достатньо.

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець наголосив, що створення інклюзивно-ресурсного центру в районі є свідченням того, що ми переходимо від радянської системи до європейської. Адже суспільство повинне змінювати своє ставлення до людей з особливими потребами і йти їм на зустріч.

Варто зазначити, що засновником комунальної установи «Надвірнянський районний інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області» є Надвірнянська районна рада.

Розгляд матеріалів чергової XVIІ сесії районної ради районні обранці продовжили на засіданнях постійних депутатських комісій.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1210)

25.3%   (306)
74.7%   (904)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua