Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На Надвірнянщині святковим концертом відзначили День Соборності України та 100-річчя з дня проголошення незалежності Української Народної Республіки

22 січня 2018 року в районному будинку культури відбулись заходи з нагоди відзначення 99-ї річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР та 100 річчя з дня проголошення незалежності Української Народної Республіки.


На святковий концерт завітали представники районної та міської влади, зокрема голова районної ради Іван Гурмак, депутати обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, громадськість та представники засобів масової інформації. Заходи розпочались з урочистого виконання Гімну України, покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку і стели Героям Небесної Сотні.

Акт Злуки був проголошений 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві і навічно закарбувався на сторінках української історії, як День Соборності України. Під синьо-жовтим стягом вільної держави об’єдналися брати і сестри українці, котрі розуміли, що тільки соборний народ є нацією. День Соборності – це усвідомлення і нагадування того, що тільки в єдності українських земель наша сила і перемога над будь-яким ворогом, бо незважаючи на те, де ми народилися чи живемо – на Прикарпатті чи на Донбасі – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі, славних запорізьких козаків і відважних вояків УПА. Ознайомив присутніх з цією величною подією, виступивши з історичною довідкою, вчитель історії, методист Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Іван Калатан.

З нагоди Дня Соборності України звернувся депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, який наголосив, що саме проголошення незалежності Української Народної Республіки 100 років тому передувало відновленню незалежності Української держави в 1991 році. Адже, Україна є правонаступницею Української Народної Республіки.

«Історія не любить тих, хто вагається тому треба діяти рішуче, особливо в теперішніх умовах. Протягом 100-ліття Україна поетапно втрачала свою незалежність і свої землі адже, 1918 році наші кордони були далеко ширшими. Виховуймо кожен в собі і в наших дітях отой проукраїнський стержень, щоб розбудувати Українську державу такою, як заповідали нам предки єдиною. могутньою і незалежною «Від Сяну по Кавказ…»» - відзначив Михайо Іваночко.

Під час урочистостей відбувся концерт за участі солістів, вокальних та танцювальних ансамблів районного будинку культури. А також мелодійним співом глядачів порадували музичними композиціями церковний хор церкви Воздвиження Чесного Хреста керівник Надія Мацьків, чоловічий вокальний ансамбль Прокатедрального Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії керівник Віктор Чудновський, солістка Христина Юрчило, народний вокальний ансамбль "Бистрянка" Надвірнянського РБК керівник заслужена артистка України Ольга Молодій.

Вірш «Берімся за руки» продекламувала учениця Надвірнянської ЗОШ №3 Ксенія Зінич. Різдвяні колядки та вертепи презентували наймолодші учасники, майстерно зіграли на флейті українську щедрівку «Щедрик» вихованці дитячої музичної школи. У виконанні родинного ансамблю Остап’юків у залі звучали різдвяні композиції.

Запальні українські танці у виконанні танцювального ансамблю РБК «Горянка» та «Горяночка» неабияк вразили публіку.

На завершення всі присутні виконали Державний Гімн України. Оваціями глядачі подякували учасникам святкового концерту за чудовий настрій та враження.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua