Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Іван Гурмак: Бій під Крутами - прообраз мужності та відваги української нації.

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців.

Славних, молодих…


Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами, і попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.

101 рік минає як 29 січня українці стримали наступ російського ворога на Київ у далекому 1918 році. Нерівний бій біля залізничної станції Крути між 4-тисячним підрозділом московської Червоної гвардії та загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що нараховував майже чотири сотні вояків, дозволив оборонцям української державності призупинити наступ противника та здійснити організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російські радянські загарбники втратили боєздатність на чотири дні.

Холодного січневого дня 1918 року проти більшовизму виступили зовсім юні, але нескорені захисники своєї нації заради Незалежності України. Крути – це бій за  майбутнє України, бій на смерть, який триває й досі. Жоден з них не зламався, не покинув передових позицій. Вони проявили справжню відданість національній ідеї, власним прикладом ствердили, що український національний дух непоборний і без вагань віддали молоде життя в ім'я свободи своєї нації.

Довго Крути сприймали як трагедію, та зараз бачимо в них Героїчну сторінку нашого народу. Приклад юнацтва сторічної давнини, є натхненням і сучасним воїнам московсько-української війни. Маємо гідно продовжувати справу предків і шанувати пам’ять про них!

Нехай героїчний чин крутян закликає нас до боротьби за Велику Україну і гідне майбутнє дітей. Борімось до перемоги, яку Україна чекає з 1918 року, а для цього нам потрібна єдність та рішучість, а також завзяття і відвага, яку проявили ті, молоді юнаки, прибувши на станцію Крути більше ста років тому.

Слава Україні!  Слава Героям Крут!

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua