Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Годиною пам'яті на Надвірнянщині відзначили 100-ліття Бою під Крутами

29 січня на Надвірнянщині відзначили 100-річчя з дня, коли відбувся найбільш самовідданий, один з найжорстокіших боїв в історії України – бій під Крутами. З нагоди цієї пам'ятної дати в районному будинку культури відбулась година пам’яті присвячена Героїчному чину юних крутянців.

Участь у заходах взяв голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, духовенство, ветерани Надвірнянської станиці Всеукраїнського Братства вояків ОУН-УПА, бійці московсько-української війни, курсанти та викладачі Прикарпатського військово-спортивного ліцею, пластуни Надвірнянщини, учні шкіл, представники громадських організацій, підприємств, установ району та громадськість.

Заходи розпочались з виконання Гімну України та спільної молитви за Українську державу, яку провів настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Юрій Зеленчук. Глядачі із захопленням та сльозами на очах  переглянули документальний фільм про 100-літні події на станції Крути.

Звертаючись до присутніх, очільник Надвірнянщини Іван Гурмак наголосив, що довго Крути сприймали як трагедію, та зараз бачимо в них геройську сторінку української нації у боротьбі за свою державність та самостійність.

«Найбільшим чином українців-націоналістів – є віддати життя за Українську державу, що й зробили 100 років тому молоді курсанти на станції Крути. Національні гасла «Воля України або смерть», «Здобудеш Українську державу, або загинеш в боротьбі за неї» досі гартують бойовий дух українських бійців у протистоянні одвічному ворогу -московії. На сьогоднішній день, згадуючи Бій під Крутами, пам’ятаймо, що маємо вже новітні героїчні бої, подвиги полеглих Героїв московсько-української війни того ж таки Донецького литовища чи Іловайського котла трагічною сторінкою лягли в історію нашої нації. Війна триває і кожен з нас повинен в своїй праці прикладатися до загальнонаціональної перемоги, не залишаймось  осторонь, щоб не повторювалась історія, коли всього сотні українців готові пожертвувати собою заради майбутнього цілої нації. Слава Україні! Слава Героям Крут» - відзначив Іван Гурмак.

Хвилиною мовчання учасники пам’ятного заходу вшанували пам’ять Героїв Крут, Небесної Сотні та всіх, хто склав свої життя на вівтар Української незалежності.

В знак подяки героїчному чину крутянців, патріотичні композиції виконали гурт вояків УПА «Заграва» керівник Михайло Юркевич, Світлана Павлишин, Олеся Гайдаш, Віктор Чудновський, Тетяна Николюк. Учениця Надвірнянської ЗОШ №3 Анна Гурська передала всю трагічність тих подій у вірші «На Крути». Глядачів вразила вокально-музична композиція «Будемо гідними Героїв» у виконанні народного фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» керівник Олена Яченко.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua