Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
В районі відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого 2018 року у місті Надвірна відбулись заходи з вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 29-ї річниці виведення військ з Афганістану. Участь у заходах взяли представники районної та міської влади, воїни-інтернаціоналісти, бійці московсько-української війни, громадськість та засоби масової інформації.

Заходи розпочались з виконання Державного Гімну України, покладання квітів та лампадок до пам’ятника воїнам–афганцям. Пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів, що полягли на полі бою, вшанували хвилиною мовчання. Всі присутні в спільній молитві віддали шану.


 

Перед присутніми  виступив голова Надвірнянської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Анатолій Бичковський, який привітав присутніх та побажав воїнам афганцям міцного здоров’я і мирного неба. Воїн-інтернаціоналіст зазначив, що сьогодні новітні захисники України відстоюють територіальну цілісність рідної держави пліч-о-пліч з ветеранами Афганістану та наголосив, що єдиним прагненням військових є мир та спокій на землі. Також згадав про загиблих воїнів, які героїчно виповнили свій обов'язок.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану Анатолій Бичковський  спільно представники районної і міської влад вручили відзнаки воїнам-афганцям.

Музичні композиції прозвучали у виконанні соліста Надвірнянського РБК Віктора Чудновського, та вокалістів Гвіздського будинку культури: Владислава Янцюка, Аліни Пилип’юк та Вероніки Боднарук.

Довідка:

15 лютого 1989 року, було закінчено Афганську війну, яка тривала майже 10 років і яку український народ засудив як несправедливу й жорстоку. Зі всіх збройних конфліктів ХХ століття Афганська війна була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. У бойових діях в Афганістані брали участь 165 000 українців, з яких загинуло 3500 воїнів, 9000 отримали поранення.

З Надвірнянського району  участь в афганській війні взяли 297 осіб, з них 3 жінки. Восьмеро воїнів повернулися інвалідами, 5 хлопців привезли  додому в цинкових домовинах: Михайлюк Микола Васильович і Ломпас Василь Іванович з Битькова, Йосипенко Тарас Ярославович з Назавизова, Яремчук Дмитро Васильович з Бистриці, Герелишин Ярослав Михайлович зі Стримби.

Крім Афганістану, наші земляки несли службу в Угорщині, Єгипті, Іраку, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Анголі, Югославії, Лівані. Військовослужбовці, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності, відданості та справедливості.

Тож в День вшанування воїнів-інтернаціоналістів щиро віддаймо шану всім, кому довелося відчути на собі пекло війни.

 

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua