Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На Надвірнянщині відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

15 лютого 2018 року у Ланчинській об’єднаній територіальній громаді, що на Надвірнянщині увіковічнили Воїнів Майдану. В день Стрітення Господнього тут відкрили та освятили пам’ятний монумент присвячений героїчному чину Героїв Небесної Сотні.

Церемонія розпочалося із виконання національного гімну України, після чого відбулося зняття полотнища з пам’ятника. Духовенство УГКЦ Зіслання Святого Духа о. Василь Ткачук та УПЦ КП Архистратига Михаїла о. Тарас Щербатюк провели спільну молитву за душами полеглих Героїв України. Присутні пом’янули хвилиною мовчання тих, хто у всі часи боровся і відав своє життя за Україну, тих, хто навіки лишився в Небесній Сотні, і тих хто загинув захищаючи цілісність і державний суверенітет  на Сході України. Від вдячних земляків до підніжжя пам’ятника Героям Небесної сотні лягли квіти.

У заході взяли участь депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, депутат районної ради Сергій Штогрин, голова та депутатський корпус Ланчинської ОТГ, представники духовенства та громада селища.

Про переломні події української історії скульптурна композиція нагадуватиме не одному поколінню українців.

Спорудження пам’ятника пройшло етап від задуму до втілення, завдяки ініціатору завідуючій Ланчинської бібліотеки Наталії Яремин та за посильного сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка. Після перемоги на конкурсі обласного проекту "Герої серед нас", вже теперішній депутат Ланчинської ОТГ Наталія Яремин залучила скульптора Володимира Довбенюка, який створив макет і вже за 6 місяців на подвір’ї Ланчинської дитячої міської бібліотеки майстерність автора вразила всіх присутніх. Сам пам’ятник висотою в 2 м відобразив весь спектр Революції Гідності. Скульптор відтворив образи Героїв Небесної Сотні, які беззбройно відстоювали Гідність всієї нації і кожного з нас зокрема. По обидва боки на підніжжі монумента викарбувані імена загиблих Героїв Небесної Сотні. На самому ж пам’ятнику проникливі віршовані рядки.

З обласного бюджету на спорудження монумента було виділено 150 тис. гривень. Особисто втілення даного проекту підтримав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. За сприяння голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака фінансову частку також вніс районний бюджет в сумі 66 тис. гривень. Із селищного бюджету співфінансування у сумі 15 тис. гривень.

З нагоди відкриття Пам'ятного монумента Героям Небесної Сотні, до присутніх звернувся депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, зазначивши що дивлячись на цю пам’ятну скульптуру Героїв Небесної Сотні, пам’ятаймо, що кожен з нас творить історію Української держави. Також, як учасник Революції Гідності, Михайло Іваночко наголосив, хай всім народам живеться в нашій державі добре, та українці повинні жити найкраще. Цим і керувались у своїй боротьбі Герої Революції Гідності, які віддали своє життя за краще майбутнє для всіх нас.

Сестра загиблого майданівця, уродженця селища Ланчин Василя Шеремета Галина Тимків у своєму виступі подякувала всім причетним до спорудження монумента.

В урочистій частині заходу прозвучали музичні композиції у виконанні Андріани Романюк, Ірини Яремин, Світлани Небелюк та чоловічого ансамблю «Сонет». Також місцева поетеса Марія Яновська зачитала власний вірш «Заповіт Небесної Сотні».

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua