Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначили на Надвірнянщині

18-20 лютого ми відзначаємо пам’ятну, скорботну дату – День Героїв Небесної Сотні, вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Їх імена уже назавжди вкарбовані в серця українців, а пам'ять нагадуватиме про їхню мужність і самопожертву в ім’я людської гідності та свободи. Майдан 2013-2014 років став символом прагнення української нації до самоствердження. За право українців бути господарями на своїй Богом даній землі заплачено найвищу ціну – життя тих кого ми називаємо «Небесна сотня».

20 лютого на Надвірнянщині відзначили четверту річницю найжорстокіших подій під час Революції Гідності, коли масово було розстріляно близько 45 активістів майдану. Віддати шану героїчному чину Героїв Небесної Сотні, на майдані Шевченка зібралися представники районної та міської влади, духовенство, учасники Революції Гідності, учасники московсько-української війни, вояки-ветерани ОУН-УПА, викладачі та курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, викладачі та студенти Надвірнянського коледжу НТУ, учні шкіл району, представники громадських організацій, політичних партій та громадськість.

Захід розпочали виконанням Державного Гімну України. Керівники району та міста поклали квіти і лампадки до стели Героям Небесної Сотні. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували загиблих майданівців. Всечесні отці відправили панахиду та в спільній молитві подякували Героям України за їх жертовність.

 

Голова районної ради Іван Гурмак, звернувся до присутніх словами провідника української нації Степана Бандери «Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав»!

«Четверті роковини найтрагічніших подій Майдану все ще не загоїли біль втрати. Згадуючи обличчя Героїв Небесної Сотні, пам'ятаємо ті ідеали та цінності, за які вони віддали свої життя. Адже прагнули щасливого майбутнього в рідній країні, бажали кращого життя, мріяли побачити Україну могутньою та процвітаючою державою. На превеликий жаль, зараз продовжується проливатися українська кров у боротьбі з московським окупантом. І хочеться, щоб ці сторінки історії навчили нас чомусь, щоб ми зробили з цих подій висновки та навчилися жити по-іншому, перебудувати і країну, і наш світогляд для того, щоби дійсно могли жити і працювати в економічно розвинутій, духовній, національній державі. Пригадую як формувався Майдан на Надвірнянщині, як всі ми мобілізувалися і підтримували одне одного хто чим міг. Щиро дякую студентам, учням, громаді району, яка весь час брала активну участь у Революції Гідності, дякую за щоденну молитву, яка вберегла на Київському майдані не одного надвірнянця. Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні!» - відзначив Іван Гурмак.

Під час заходу ведуча Галина Чуревич поіменно назвала Героїв Небесної Сотні – вихідців з Прикарпаття, які загинули на Майдані, серед них житель селища Ланчин Василь Шеремет. Лунали патріотичні вірші та пісні.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua