Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На Надвірнянщині відомому скрипалю Сергію Орлу відкрили меморіальну дошку

2 березня 2018 року у Надвірні відкрили та освятили меморіальну дошку заслуженому артисту України Почесному громадянину міста Надвірна, скрипалю-віртуозу, композитору, засновнику народного муніципального оркестру «Аркан» Сергію Степановичу Орлу. Пам’ятний знак встановлено на фасаді районного Будинку культури, де маестро більше тридцяти років творив кращі музичні твори.


На урочистому відкритті були присутні дружина митця заслужений працівник культури України Любов Орел, рідні, друзі, колеги, представники районної та міської влади, працівники культури Надвірнянщини та громадськість. Панахиду та освячення меморіальної дошки провів о. Михайло Мільчаковський УГКЦ.

Голова районної ради Іван Гурмак у своєму зверненні наголосив, що Сергій Орел був видатною постаттю, справжнім маестро, який міг здобувати славу у Києві чи за кордоном, але жив і працював для мешканців Надвірнянщини.

«Багаторічна творча праця Сергія Степановича Орла та його оркестру народної музики «Аркан» здобули любов, популярність у багатьох вітчизняних і зарубіжних слухачів. Саме завдяки маестро гуцульське музичне мистецтво отримало нове дихання. Не одне покоління надвірнянців та й загалом українців буде виховуватися на мелодіях композитора. Світлий спогад про великого скрипаля-віртуоза Сергія Орла, завжди житиме в пам’яті тих, хто хоча б раз мав можливість послухати неперевершене звучання скрипки в його руках.» - відзначив Іван Гурмак.

Посмертно Сергія Орла було відзначено найвищою відзнакою району «За Заслуги перед Надвірнянщиною», її Іван Гурмак вручив вдові маестро Любові Орел.

Варто зазначити, що з метою збереження духовної спадщини, розвитку культурно-мистецького життя Надвірнянщини, вшанування пам’яті видатного діяча культури, засновника та багаторічного керівника оркестру народних інструментів «Аркан», Заслуженого артиста України Сергія Орла, на черговій ХV сесії Надвірнянської районної ради районні обранці одноголосно підтримали рішення про присвоєння муніципальному оркестру народної музики «Аркан» районного будинку культури імені Сергія Орла. Наразі оркестр іменується «Муніципальний оркестр народної музики «Аркан» Сергія Орла Надвірнянського РБК.

Слова подяки всім, хто долучився до заходу та вшанував світлу пам’ять Сергія Орла та за підтримку у виготовленні і встановленні меморіальної дошки висловила дочка музиканта Олена Яченко.

У виконанні муніципального оркестру народної музики «Аркан» Сергія Орла Надвірнянського РБК звучали музичні твори маестро, і його пам'ять читали вірші, спогадами про скрипаля-віртуоза ділились друзі та колеги.

Сергій Степанович говорив: «Моя робота є і моїм хобі. Вона мені приносить задоволення."  Вважав, що талант – справа генетики, але щоб справді досягти успіху потрібна постійна праця. Любив свій край, в якому жив і творив, любив Україну, любив гуцульське мистецтво і понад усе – свою скрипку, яку італійський майстер Гальяно виготовив триста років тому. Сергій Орел мав свій Світ і жив у ньому з найціннішим скарбом – Божим даром, яким щедро ділився з усіма. На сцені він віддавав себе повністю, нервом натягнутої струни!

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua