Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Пам'яті великого генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича провели смолоскипний марш

5 березня 2018 року з нагоди вшанування 68-ої річниці від дня загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича у м. Надвірна відбулася факельна хода.

Роман Шухевич загинув в бою із військами НКВД 5 березня 1950 року в містечку Білогорща неподалік міста Львова. Він загинув, але не скорився. Генерал Шухевич - великий воїн нескореної української нації, Герой України.

Передувала заходу поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста.

Після Богослужіння учасники смолоскипного маршу рушили під гасла: «Слава Україні! Героям Слава!», «Україна – понад усе!», «Бандера, Шухевич - Герої України!», «Герої не вмирають! Вмирають вороги!» «Слава нації! Смерть ворогам» до символічної могили «Борцям за волю України» де відбулось народне віче. Участь у заходах взяли керівники району та міста, депутати обласної, районної та міської рад, вояки-ветерани Надвірняського районного братства ОУН-УПА під керівництвом Михайла Юркевича, бійці московсько-української війни, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею та Надвірнянської школи-інтернату, представники обласного та районного осередків ВГО «Сокіл», представники політичних партій, громадських організацій, мешканці та гості Надвірнянщини.

Представники духовенства відправили панахиду за всіма загиблими за свободу й незалежність України. Учасники смолоскипного маршу виконали Молитву Українського Націоналіста. Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, міський голова Зіновій Андрійович поклали квіти і лампадки до символічної могили та спільно з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв України минулого та сьогодення.

Звертаючись до присутніх, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко наголосив:

«Роман Шухевич – Герой України! І це звання належить йому по праву моральному та історичному. Віримо, що прийде час і пост президента нашої держави обійме справжній українець, націоналіст, який відновить національну справедливість і поверне генералу УПА звання Героя офіційному рівні. Нині на передовій московсько-української війни українські захисники захищають суверенітет і державність України, всі вони єдині у своїх намірах будувати не олігархічну державу, а справжню національну, котра буде служити інтересам української нації, бо саме за мирне і щасливе майбутнє наших дітей гинуть бійці на Східному фронті. Тож не посоромимо слава Героїв України, і будьмо завжди готові стати на захист Української держави.»

Голова Надвірнянської районної ради  Іван Гурмак закликав до єдності в прагненні розбудови національної, самостійної України, такої, якою її хотіли бачити Роман Шухевич, Степан Бандера, Герої небесної Сотні і полеглі воїни московсько-української війни.

Посадовець відзначив, що якби зараз на чолі українського війська був такий генерал, як Роман Шухевич, то вже здобута була б перемога над ворогами.

«Роман Шухевич говорив, що приклад героїчної боротьби українського повстанця стане зерном української землі, з якого у майбутньому виросте нова українська генерація, яка довершить те, що не суджено було довершити у роки визвольної боротьби УПА.  В протистоянні московському окупанту, бачимо як постають новітні борці Української держави і нехай не бракне нам сили продовжити святу справу Героїв. Слава Україні! Слава Роману Шухевичу!»

У своєму зверненні військовий капелан о. Василь Довганюк наголосив, що ми повинні повертатися до вічних українських цінностей, наслідувати наших героїв, тому що проти них ведуть боротьбу - не збройну, а інформаційну. Із нас хочуть витравити нашу пам'ять, пам'ять про наше минуле, зокрема, і про героя Романа Шухевича.

Слова шани генерал-хорунжому УПА висловили міський голова Зіновій Андрійович та голова районного осередку ВГО «Сокіл» друг Андрій.

Пам’ятний захід завершився виконанням Державного Гімну України

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua