Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Пам'яті великого генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича провели смолоскипний марш

5 березня 2018 року з нагоди вшанування 68-ої річниці від дня загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича у м. Надвірна відбулася факельна хода.

Роман Шухевич загинув в бою із військами НКВД 5 березня 1950 року в містечку Білогорща неподалік міста Львова. Він загинув, але не скорився. Генерал Шухевич - великий воїн нескореної української нації, Герой України.

Передувала заходу поминальна Служба Божа в церкві Воздвиження Чесного Хреста.

Після Богослужіння учасники смолоскипного маршу рушили під гасла: «Слава Україні! Героям Слава!», «Україна – понад усе!», «Бандера, Шухевич - Герої України!», «Герої не вмирають! Вмирають вороги!» «Слава нації! Смерть ворогам» до символічної могили «Борцям за волю України» де відбулось народне віче. Участь у заходах взяли керівники району та міста, депутати обласної, районної та міської рад, вояки-ветерани Надвірняського районного братства ОУН-УПА під керівництвом Михайла Юркевича, бійці московсько-української війни, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею та Надвірнянської школи-інтернату, представники обласного та районного осередків ВГО «Сокіл», представники політичних партій, громадських організацій, мешканці та гості Надвірнянщини.

Представники духовенства відправили панахиду за всіма загиблими за свободу й незалежність України. Учасники смолоскипного маршу виконали Молитву Українського Націоналіста. Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко, міський голова Зіновій Андрійович поклали квіти і лампадки до символічної могили та спільно з усіма присутніми хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв України минулого та сьогодення.

Звертаючись до присутніх, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко наголосив:

«Роман Шухевич – Герой України! І це звання належить йому по праву моральному та історичному. Віримо, що прийде час і пост президента нашої держави обійме справжній українець, націоналіст, який відновить національну справедливість і поверне генералу УПА звання Героя офіційному рівні. Нині на передовій московсько-української війни українські захисники захищають суверенітет і державність України, всі вони єдині у своїх намірах будувати не олігархічну державу, а справжню національну, котра буде служити інтересам української нації, бо саме за мирне і щасливе майбутнє наших дітей гинуть бійці на Східному фронті. Тож не посоромимо слава Героїв України, і будьмо завжди готові стати на захист Української держави.»

Голова Надвірнянської районної ради  Іван Гурмак закликав до єдності в прагненні розбудови національної, самостійної України, такої, якою її хотіли бачити Роман Шухевич, Степан Бандера, Герої небесної Сотні і полеглі воїни московсько-української війни.

Посадовець відзначив, що якби зараз на чолі українського війська був такий генерал, як Роман Шухевич, то вже здобута була б перемога над ворогами.

«Роман Шухевич говорив, що приклад героїчної боротьби українського повстанця стане зерном української землі, з якого у майбутньому виросте нова українська генерація, яка довершить те, що не суджено було довершити у роки визвольної боротьби УПА.  В протистоянні московському окупанту, бачимо як постають новітні борці Української держави і нехай не бракне нам сили продовжити святу справу Героїв. Слава Україні! Слава Роману Шухевичу!»

У своєму зверненні військовий капелан о. Василь Довганюк наголосив, що ми повинні повертатися до вічних українських цінностей, наслідувати наших героїв, тому що проти них ведуть боротьбу - не збройну, а інформаційну. Із нас хочуть витравити нашу пам'ять, пам'ять про наше минуле, зокрема, і про героя Романа Шухевича.

Слова шани генерал-хорунжому УПА висловили міський голова Зіновій Андрійович та голова районного осередку ВГО «Сокіл» друг Андрій.

Пам’ятний захід завершився виконанням Державного Гімну України

 

Анонси

Оголошується перший конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Конкурсні пропозиції приймаються за адресою:м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського 21, каб. ...

Детальніше

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році від Мінр

Мінрегіон оголошує проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1172)

24.6%   (288)
75.4%   (884)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua