Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Іван Гурмак прозвітував про роботу районної ради за 2017 рік

На черговій ХІХ сесії Надвірнянської районної ради заслухали голову районної ради Івана Гурмака, який прозвітував про роботу районної ради за період 2016-2017 р. Очільник депутатського корпусу підсумував 2017 рік, підкреслив важливість спільної праці всіх гілок влади, відзначив основні досягнення та успіхи, і наголосив на головних завданнях районної ради у 2018 році.

«Загалом 2017 рік у Надвірнянському районі можна назвати роком ініціатив та нововведень. Основними завданнями, які я та депутатський корпус ставили перед собою, а це – соціально-економічний, духовний та культурний розвиток району. Спільно з громадою Надвірнянщини нам вдасться зробити район одним з перспективних та гідних європейських стандартів. Для депутатів районної ради важливо реалізовувати окреслені цілі, гідно приймати виклики сьогодення і в жодному разі не підвести наших виборців. Ми не чекаємо щоб люди зверталися до нас з проблемами, а самі йдемо їм на зустріч. За таким принципом працювали протягом 2-років і працюватимемо й далі» - відзначив Іван Гурмак.

Короткий звіт голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака.

Надвірнянська районна рада сьомого скликання складається з 36 депутатів, котрі обрані за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами. На першій сесії що відбулася 3 грудня 2015 року з числа депутатів головою районної ради було обрано Івана Гурмака.

У зв'язку з обранням депутатами об'єднаних територіальних громад (Ланчинської та Делятинської), склали депутатські повноваження депутатів районної ради Яворська Марія Михайлівна та Дячук Михайло Васильович. Відповідно, набули депутатських повноважень Гандзюк Дмитро Дмитрович (фракція ВО "Свобода"), Гунда Андрій Олексійович та Сенчук Андрій Дмитрович (фракція ПП "Воля").

Протягом 2017 року головою районної ради скликано 8 сесій районної ради, з них дві позачергові. Дванадцята сесія з приводу відміни оплати абонентської плати за газ, та чотирнадцята з приводу несанкціонованого завезення сміття на територію району. Всього протягом пленарних засідань розглянуто 185 питань.

Особливу роль під час сесій районної ради займають депутатські запити. Це свідчить про бажання депутатів районної ради відстоювати інтереси своїх виборців, розв’язувати найбільш гострі та невідкладні проблеми району. За 2017 рік прийнято 69 депутатських запитів, знято з контролю  32.

Протягом звітного періоду значну увагу було приділено виконанню заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2017 рік, затвердженої рішенням. Завдяки злагодженій та консолідованій позиції всіх депутатів районної ради, значну  частину заходів Програми  було профінансовано за рахунок коштів районного бюджету.

Зокрема:

- капітальний та поточний ремонт дошкільних та загальноосвітніх закладів району,

це і перекриття даху загальноосвітньої школи І ст.. в селі Мирне Назавизівської сільської ради 200 тис. гривень, капітальний ремонт Битківської ЗОШ І-ІІІ ст.. 200 тис. гривень, капітальний ремонт системи водопостачання Тисменичанської ЗОШ І-ІІІ ст. 100 тис. грн.,  зведено другий поверх і перекрито бетонними плитами ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Чорний Потік. Проведено капітальний ремонт в дошкільних закладах сіл Заріччя, Пасічна, Гаврилівка. Завершено будівництво спортивних майданчиків у Черниківській ЗОШ І-ІІ ст., Переріслянській ЗОШ І-ІІІ ст., Лоївській ЗОШ І-ІІІ ст., Фитьківській ЗОШ І-ІІІ ст. та в смт.Делятин. В рамках реалізації обласного конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування "Нове поле для футболу – нові здобутки юних футболістів" в м.Надвірна замінено штучне покриття спортивного майданчика. Всього 116 об'єктів на загальну суму 8 млн.334 тис. грн.;

- ремонт та покращення матеріальної бази лікувальних закладів району а також реалізація заходів медичних програм на загальну суму 3 млн. 104 тис. 800 грн.;

Насамперед центральною районною лікарнею у звітному періоді замінено вікна в приміщенні районної поліклініки, проведено капітальний ремонт ФАП в с.Добротів, поточний ремонт кардіологічного відділення та поточний ремонт приміщень пологового будинку, замінено двері ФАП в с.Верхній Майдан та рентгенкабінеті ЦРЛ. Проведено поточний ремонт і заміна віконних блоків ФАП в с.Лоєва, поточний ремонт даху Бистрицької лікарської амбулаторії та Ланчинської лікарні, системи водопостачання Парищенської лікарської амбулаторії. За кошти районного бюджету придбано коагулятор лазерний універсальний “Ліка-хірург” для операційного відділу ЦРЛ, електрокардіограф для ЦРЛ.

- реалізація програм та заходів у сфері молодіжної політики та спорту 3 млн. 4 тис. 800 грн.; Придбання спортивного інвентарю на суму 117 тис. гривень, проведення навчально-тренувальних зборів та змагань на суму 292 тис. гривень а також фінансова підтримка спортивних клубів району, зокрема футбольних команд району: "Бескид", "Битків", підтримка районної федерації футболу, федерації спортивного та бойового самбо. преміювання кращих спортсменів за високі досягнення та інше.

- ремонт та покращення матеріальної бази закладів культури району на загальну суму 2 млн. 103 тис. 200 грн. з них поточний ремонт даху Ланчинської бібліотеки на суму 199 тис. гривень, проведення ремонту системи опалення районної юнацької та дитячої бібліотек на суму 167 тис. гривень та інше.

- реалізація програм та заходів у сфері житлово-комунального господарства – 1 млн. 977 тис. 800 грн. та багато інших заходів. Насамперед виконання заходів районної програми із модернізації освітлення населених пунктів району, проведено модернізацію зовнішнього освітлення в дванадцяти населених пунктах району: с.Бистриця, с.Гвізд, с.Цуцилів, , смт.Битків, смт.Делятин, с.Чорні Ослави, с.Парище, с.Заріччя, с.Зелена, с.Камінне с.Лоєва, с.Молодків. Профінансовано на загальну суму 515,0 тис. грн.

Варто зазначити, що проблемні питання господарки району завжди знаходяться на контролі голови районної ради Івана Гурмака. Очільник депутатського корпусу спільно з депутатами районної ради здійснюють об’їзд по об’єктах інфраструктури району, оглядають хід проведення ремонтних робіт в закладах освіти, культури, медицини.

У 2017 році органами місцевого самоврядування району завершено реалізацію 12 проектів обласного конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування на загальну суму 4,9 млн. грн. З них:

Проект Ланчинської селищної ради «Герої серед нас», який передбачав спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні. З районного бюджету на увіковічення пам’яті Героїв Небесної Сотні було виділено 66 тис. гривень. Урочисто пам’ятник відкрили 15 лютого 2018 року.

Проект «Країна мрій» Парищенської сільської ради передбачив відкриття актового залу в ДНЗ «Золотий ключик» за спів фінансування з районного бюджету в сумі 154 тис. гривень.

Результатом реалізації проекту «У здоровому тілі – здоровий дух» Делятинської селищної ради стало відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям, спів фінансування з районного бюджету склало 200 тис. гривень.

В рамках проекту «Дітям тепліше – батькам спокійніше» проведено заміну системи теплопостачання в Надвірнянському дошкільному закладі "Пролісок" на суму 220,0 тис. грн.

Одним із досягнень в 2017 році є початок реалізації проекту «Великі зміни малими кроками замок Куропатви ХVІ століття у селі Пнів» щодо реконструкції Пнівського замку.. На даний час ведуться роботи по реконструкції муру між західною і  в’їзною вежами замку, на які з районного бюджету було виділено 250 тис. грн.

Та інші.

Велику увагу у 2017 році було відведено національно-патріотичному вихованню молоді. Окрім залучення молоді району до волонтерської роботи відбулися зустрічі школярів з бійцями московсько-української війни, зокрема учні шкіл району мали можливість на тематичному заході приуроченому Дню добровольця поспілкуватися із ветераном війни, головою ВГО «Сокіл» Юрієм Черкашиним. Юрій Черкашин спільно з надвірнянськими бійцями Олегом Туєшиним та Василем Білоусом, провели для учнівської молоді уроки з «Мілітарного виховання».

Жителі Надвірнянщини, учні шкіл та вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею мали можливість взяти участь в інструктажі по головних принципах надання Першої Медичної Допомоги. Досвідом поділилися медики, які врятували тисячі життів на передовій московсько-української війни -команда швидкого медичного реагування «Вітерець» на чолі з парамедиком Галиною Алмазовою.

За співфінансування з районного бюджету вдалося відремонтувати приміщення для відкриття дитячого християнського табору «Веселі канікули з Богом» БФ «Карітас-Надвірна» УГКЦ, специфіка якого полягає у всебічному розвитку дітей на засадах християнської моралі. Протягом поточного року на Надвірнянщині провели низку патріотичних, пізнавальних, літературних, заходів для учнів та студентів.

Велику увагу у 2017 році відведено сфері молодіжної політики і розвитку спорту в районі. Проведено чимало змагань і чемпіонатів з різних видів спорту районного, обласного, всеукраїнського і навіть міжнародного рівня. Районна рада взяла активну участь в організації проведення престижного міжнародного VI чемпіонату світу з футболу серед команд української діаспори. Двічі протягом 2017 року на Надвірнянщині проходив Міжнародний турнір з боксу серед жінок. Також з нагоди Дня Гідності і Свободи відбувся Всеукраїнський шаховий турнір, який зібрав понад сімдесят учасників з різних областей України.

Культурно-мистецьке життя Надвірнянського району все більш приваблює своєю колоритністю. Протягом 2017 року в районі проведено ряд культурно-мистецьких заходів за участю колективів району, області та гостей з інших областей. Поточний рік відзначився проведенням обласного фестивалю «Вознесись Україно!» приуроченого 26 річниці з дня незалежності України. У 2017 році за підтримки районної ради на Надвірнянщині вперше стартував культурно-мистецький проект «Файне Різдво у Надвірній». Велика мистецька програма фестивалю тривала протягом місяця і зібрала більше 500 учасників з усього Прикарпаття.

Прицільна увага відведена відзначенню на належному рівні національних та пам’ятних дат. Згідно рішення сесії районної ради 2017 рік на Надвірнянщині було оголошено роком легендарного генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, бо як зазначає голова районної ради Іван Гурмак саме збереження національної ідентичності та відновлення історичної справедливості через освітній та культурний простір є запорукою сильної нації. З нагоди роковин трагічної загибелі Героя України Романа Шухевича в місті Надвірна відбувся смолоскипний марш, крім того урочисті заходи приурочені пам’яті Романа Шухевича пройшли в інших населених пунктах району.

Заходи приурочені вшануванню пам’яті вояків УПА вихідців з Надвірнянського району протягом року відбулися в селах Зелена, Верхній Майдан, Назавизів, Заріччя, Пнів, селищі Делятин та ін..

До 75-ліття створення Української Повстанської Армії, за кошти районного бюджету для вояків-ветеранів районного братства ОУН-УПА придбали новий військовий стрій. Ювілейну дату ветерани УПА зустрічали в новій військовій формі.

Відповідно до розпоряджень голови районної ради за 2017 рік відзначено подякою голови Надвірнянської районної ради 15 осіб. Прийнято 11 розпоряджень голови районної ради згідно яких нагороджено почесною відзнакою районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною» 36 осіб.

Надвірнянщина, активно бере участь у боротьбі за територіальну цілісність України та відстоює національні інтереси народу. Понад 500 вояків з Надвірнянського району є учасниками московсько-української війни, з них депутат районної ради Василь Білоус і на даний час перебуває на передовій східного фронту.

На превеликий жаль до Небесного Легіону Захисників Надвірнянщини цього року відійшли бійці Микола Фурман та Юрій Головченко. Пам’ять про подвиги Героїв нашого краю навіки вкарбована на сторінках Української історії.

Інтереси вояків московсько-української війни як зазначає очільник депутатського корпусу Іван Гурмак є пріоритетними. Районна рада завжди йде на зустріч військовим у вирішенні різного роду проблем. В районному бюджеті на поточний рік було передбачено значну суму коштів для психологічної реабілітації бійців московсько-української війни. Насамперед вдалося забезпечити оздоровчі поїздки військовим та їх сім’ям як по Україні так і за кордон. Близько 20 бійців з Надвірнянщини відвідали паломницьке місце в Меджигор’ї.

Задля надання відповідних медичних послуг  українським захисникам, з районного бюджету на розвитку обласного військового госпіталю в м. Коломия Івано-Франківської області було виділено 100 тис. гривень.

Районна рада не полишає сім’ї загиблих воїнів і при необхідності сприяє вирішенню різного роду питань, що турбують родини. Так, в 2017 році для матері загиблого воїна московсько-української війни Анатолія Гаркавенка уродженця селища Делятин було придбано житло із здійснено ремонт  за співфінансуванням з районного бюджету.

На 4 рік неоголошеної війни Надвірнянщина і далі продовжує активну волонтерську діяльність. Волонтерська організація БФ «Свобода Гідність Перемога» за підтримки районної ради здійснию волонтерські поїздки в зону проведення бойових дій на Східній Україні, доправляючи гуманітарну допомогу, продукти харчування та інші необхідні засоби воякам, перш за все побратимам з Надвірнянщини.

Благодійні акції на підтримку українського війська за останній рік відбулися в кожному населеному пункті. Окрім участі в організації благодійних вечорниць, районна рада напередодні Великодніх свят долучилася до волонтерської акції «Збери Великодній кошик для бійця московсько-української війни». Силами жителів Надвірнянщини вдалося доправити чимало Великодніх гостинців на передову.  До того ж, нещодавно проводився черговий збір гуманітарного вантажу, зокрема для потреб бійців окремої штурмової роти «Карпатська Січ» 93 ОМБр, де командиром взводу є депутат районної ради Василь Білоус.

Надвірнянщина має великий природний потенціал, тут зосереджено видобуток нафти та газу. Зокрема для мешканців району важливою є робота таких промислових підприємств як НГВУ «Надвірнанафтогаз» та ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», тому районна рада завжди стоятиме на захисті інтересів працівників даних підприємств, що виявляється у прийнятті низки рішень та звернень районної ради до вищого керівництва держави з приводу реорганізації підприємств. В 2017 році були отримані спецдозволи на користування надрами Битків-Бабченського газоконденсатного родовища підприємствами СП «Укркарпатойл» та НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Основний принцип сучасного суспільства - інформаційна відкритість. Висвітлення діяльності районної ради через засоби масової інформації сприяє об’єктивному, своєчасному, повному інформуванню населення про діяльність органів місцевого самоврядування, надає можливість ознайомити громадськість з планами та результатами роботи голови районної ради, депутатського корпусу та виконавчого апарату районної ради, територіальних громад, установ, організацій та підприємств району. За звітний період продовжувалася співпраця із засобами масової інформації відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" через публікації в газеті "Народна Воля" та «Життя Прикарпаття», телевізійні передачі ТРК "Надвірна", на офіційному веб-сайті районної ради та на офіційній сторінці районної ради у соціальній мережі «Фейсбук».

На сьогодні у Надвірнянському районі утворено три ОТГ: Ланчинську, Переріслянську та Делятинську. Однак, ефективність роботи районної ради від цього аж ніяк не зменшилась, навпаки районна рада активно співпрацює з головами новостворених ОТГ та допомагає громадам у вирішенні різного роду питань.

Серед першочергових завдань районної ради на 2017 рік можна виокремити:

підтримка та соціальний захист учасників московсько-української війни.

створення умов для розвитку самодостатніх та дієздатних територіальних громад;

ефективне управління об'єктами спільної власності територіальних громад району;

ефективний контроль за виконанням рішень районної ради, особливо, прийнятих на реалізацію депутатських запитів;

підвищення рівня відкритості і прозорості діяльності районної ради, налагодження ефективної співпраці між органами місцевого самоврядування, виконавчими органами влади, засобами масової інформації та громадськістю;

На завершення голова районної ради Іван Гурмак додав:

«Звітуючи про свою діяльність, я водночас хочу подякувати депутатам районної та обласної ради, міському, селищним та сільським головам, виконавчому апарату районної ради, районній державній адміністрації, керівникам комунальних підприємств, установ, організацій за те, що ми працювали в цих непростих умовах однією командою, знаходили спільну мову у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, реалізації як загальнодержавних, так і прийнятих нами районних програм. Завдання кожного з нас – працювати злагоджено, обдумано, сповідуючи, у першу чергу, інтереси жителів району, на благо рідної України.»

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua