Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Під гаслом «Шухевич в строю!» на Надвірнянщині провели урочистий захід

30 червня 2018 року Україна відзначила 77 річницю від дня проголошення Акту відновлення Української держави та 111 річницю з дня народження легендарного генерала УПА Романа Шухевича. За сприяння голови районної ради Івана Гурмака та підтримки депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка на Надвірнянщині гідно відзначили національні дати.


Урочистий захід зібрав зал глядачів, незважаючи на складні погодні умови. Віддати шану легендарному генералу УПА Роману Шухевичу зібралися представники районної та міської влади, представники політичних партій та громадських організацій, бійці московсько-української війни, громадськість та засоби масової інформації.

Відкрили концертну програму народний вокальний ансамбль «Черлені пацьорки», керівник заслужений працівник культури України Володимир Черленюк, акапельним виконанням гімну ОУН «Зродились ми великої години…».

Благословив дійство військовий капелан комбатанського об’єднання «Легіон Свободи», невтомний волонтер о. Василь Довганюк. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували полеглих борців за свободу і незалежність України.

Інформаційну довідку про події 1941 року та цікаві факти про постать генерала Шухевича розповів присутнім історик Євген Луців.

Творча група талановитої молоді Надвірнянщини під керівництвом працівника виконавчого апарату районної ради Вікторії Пицюк презентували вражаючу музичну програму. Реп-постановку вірша «Любіть Україну» Володимира Сосюри зачитали дует «128 ударів в хвилину» Володимир Ців’юк та Назарій Савчин. Зал вслухався в кожне слово поета-націоналіста, яке отримало нове життя в музичній інтерпретації, бо за «мову солов’їну» вже варто любити свою Україну!

Виконання композиції «Ой у лузі червона калина» в музичній обробці рок-гурту «кРок» спільно з вокаліст кою Лілею Землянською, емоційно забарвило захід. Також молоді музиканти: Микола Сахарчук, Михайло Соболь та Володимир Гандзюк окрім виконання кавер-версій на пісні відомих гуртів «Тінь Сонця», «Антитіла», «Фліт», вперше презентували свою авторську пісню «Туман».

З визначними історичними подіями привітали депутати Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко та Василь Сенатович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович.

Своє захоплення музичним виконанням учасників концерту висловив голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак і наголосив, що саме за такими свідомими українцями культурне майбутнє України. Генерал Роман Шухевич був всебічно розвиненим та освіченим українцем, який військовою звитягою прославив Україну, але кожний з нас у своєму руслі повинен змагати до поширення сили, слави, і багатства української землі.

Зокрема Михайло Іваночко відзначив важливість вшанування таких національних дат на державному рівні адже, українська державність сягає століття, і Україна як держава зародилася далеко ще в час Київської Русі і є правонаступницею Української Народної Республіки. Також націоналіст подякував молоді за активну участь та націоналістичну позицію.

Особливо привітав із святом волонтер Василь Сенатович, зачитавши власний націоналістичний вірш, в якому закликав до боротьби і наголосив, що Україна потрібна українцям, а не «зайдам».

Міський голова Зіновій Андрійович звернув увагу присутніх, що даний урочистий захід є даниною пам’яті всім українцям, котрі віддали своє життя за Соборну й незалежну Україну.

Після урочистої концертної програми, глядачі переглянули український історичний фільм заснований на реальних подіях «Червоний», знятий за романом письменника Андрія Кокотюхи.

На завершення, близько півночі на майдані Шевченка молодь ВГО «Сокіл» Надвірнянщини запалили «свічки пам’яті» та під голос загиблого у війні з московією побратима Мирослава Мисли зачитали молитву українського націоналіста в честь командира, Генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Герої не вмирають! Вмирають вороги!

 

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua