Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На ХХ сесії Надвірнянської районної ради депутати виступили проти олігархів, за сімейні цінності, апелювали до вищої гілки влади щодо проведення ремонту доріг в районі

Близько двох десятків питань порядку денного ХХ сесії Надвірнянської районної ради, яка відбулась 21 червня, під головуванням голови районної ради Івана  Гурмака розглянули районні обранці.

На початку засідання керівник представницької влади Надвірнянщини, згадав важливі події історії України, а саме 77-річницю з Дня проголошення Акту відновлення Української держави, 111 річницю дня народження Генерала УПА Романа Шухевича та з нагоди Дня Конституції України. Іван Гурмак відзначив, що державотворчі процеси не закінчилися із здобуттям українцями незалежності, а тривають і по сьогодні. Тож кожен повинен прикладатися до розбудови рідної держави заради миру та гідного майбутнього наших дітей.

Після нагородження державних службовців з нагоди професійного свята – Дня державної служби та 100-річчя запровадження держслужби в Україні депутати приступили до обговорення порядку денного.

Серед пріоритетних можна виокремити такі питання, зокрема, щодо звіту голови райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перший квартал 2018 року, а також стан поводження з твердими побутовими відходами у районі; створення комунального некомерційного підприємства «Надвірнянський центр первинної медико-санітарної допомоги»; підготовку бюджетних установ до опалювального сезону 2018-2019 рр.

Попередньо, на засіданні президії підтримали пропозицію не включати до порядку денного ХХ сесії питання щодо реорганізації школи-інтернату. До цього питання районні обранці повернуться у серпні, розглянувши на черговій сесії районної ради.

Згідно регламенту депутати районної ради озвучили депутатські запити та звернення. Зокрема Михайло Мельник оголосив спільний запит щодо необхідності ремонту моста через річку Слобушниця у Ланчині. Актуальні проблеми Пасічної порушив у кількох запитах Микола Сенатович, в свою чергу ряд депутатських запитів озвучив Степан Ломпас.

З депутатським зверненням виступив Володимир Кухарчук щодо ситуації з відсутністю заробітної плати для працівників апарату Середньомайданської сільської ради.  Тетяна Пришляк та Андрій Гунда у своїх запитах порушили проблеми сіл Бистриця і Пнів.

Сергій Штогрин оприлюднив усне звернення про вивчення питання відновлення тротуарів у мікрорайоні Надвірнянського лісокомбінату та с. Стримба.

Заступник начальника, начальник бюджетного відділу управління фінансів РДА Леся Свідрак, звітуючи про виконання районного бюджету за перший квартал ц. р., зазначила, що з початку 2018 року в   районний бюджет  надходить плата від рентних платежів за користування надрами для видобування нафти та природного газу.

Станом на 01.04.2018 року в районний бюджет надійшло 1683,2 тис. грн.  рентних платежів. Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами тепло енергоносії та інші захищені статті бюджету – 99,6 відсотка або 328878,3 тис. грн. З резервного фонду районного бюджету в звітному періоді кошти не виділялися. Згідно з проектом рішення депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2018 р.

Велику увагу районні обранці зосередили на питанні про поводження з твердими побутовими відходами на території району. В черговий раз заслухали начальника відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тараса Угринчука, який зауважив, що на теперішній час основною технологією поводження з ТПВ в Надвірнянському районі є їх збирання та вивезення в змішаному стані на санкціоновані та несанкціоновані сміттєзвалища.

Голова районної ради Іван Гурмак наголосив, що питання поводження з твердими побутовими відходами неодноразово розглядалось на сесіях районної ради. Однак основним завданням повинно бути не пошук полігону для вивезення сміття, а сортувальна лінія переробки ТПВ.

Згідно з рішенням сесії районної ради від 14 липня 2016 р. «Про поводження з твердими побутовими відходами на території району» органи місцевого самоврядування розробили та затвердили Правила благоустрою населених пунктів, які передбачають відповідальність за порушення норм поводження з ТПВ. На сьогодні у населених пунктах затверджені правила благоустрою та схеми санітарного чищення територій. Збиранням та перевезенням ТПВ у районі займаються 4 комунальні підприємства: КП «Надвірнакомунсервіс»; КП «Сільекобуд»; комунальне підприємство «Комунгосп» Делятинської селищної ради; комунальне підприємство «Карпати» Ланчинської селищної ради, з якими органи місцевого самоврядування уклали угоди.

Під будівництво полігону ТПВ зі сміттєсортувальною лінією розглянули три варіанти вибору земельних ділянок: в урочищі «Чобіток» м. Надвірна (виготовлено проектно-кошторисну документацію); в мікрорайоні на вул. Майданська у Надвірній (біля заводу ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»); нa території Делятинської ОТГ (за межами населеного пункту смт. Делятин).

Щодо облаштування ділянки під майбутню сортувальну лінію, голова районної ради Іван Гурмак наголосив:

– Не можна зациклюватися на одному варіанті. Я також погоджуюся із тим, що альтернатива мусить розроблятися. Навіть на перспективу, приміром, для новоствореної ОТГ із адмінцентром у Надвірній чи іншому населеному пункті.

Конкретні питання з метою з`ясувати деталі пропонованої стратегії поводження з ТПВ у районі Тарасові Угринчуку прозвучали від депутатів Андрія Карманського, Іванни Савчук, Ігоря Писклинця, Андрія Крицького. Депутати підтримали проект рішення з цього питання, внісши доповнення та пропозиції.

Яскравим свідченням реформ, зокрема,  медичної у дії стало прийняття рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Надвірнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» - це заклад охорони здоров'я комунальної власності і функціонує, як унітарне некомерційне підприємство, що надає первинну медичну допомогу та здійснює управління медичним обслуговуванням населення Надвірнянського району.

До структури центру ПМД ввійдуть: два амбулаторно-поліклінічні (терапевтичне і педіатричне) відділення, шість амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, Битківська міська амбулаторія та 16 фельдшерсько-акушерських пунктів. Депутати районної ради затвердили Статут КП  «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради та призначили Емілію Сем`янів на посаду в. о. директора КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради.

Обговорено хід підготовки бюджетних установ району (заклади освіти, культури й охорони здоров`я) до опалювального сезону 2018-2019 років. Першочерговим проблемним питанням на сьогодні – теплопостачання Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та № 2, райцентру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, дитячої музичної школи, які розташовані у центральній частині міста Надвірна, теплопостачання яких здійснює ТзОВ «Струмок». Попередньо було розглянуто можливість будівництва газової котельні для автономного теплопостачання вищевказаних закладів освіти, які розташовані в центральній частині міста. На даний час виготовлена проектно-кошторисна документація на будівництво газової котельні потужністю 0,93 МВт для ЗОШ №1, ЗОШ №2 та РЦДТНПВМ по вул. Міцкевича, 2 в м. Надвірна, кошторисна вартість становить 3,250 млн. грн. Проект проходить експертизу.

Заслухавши першого заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука, депутати районної ради ухвалили рішення про внесення змін до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. «Про передбачення у 2018 році коштів районного бюджету на співфінансування інвестиційних проектів». Відповідно до нього перелік проектів регіонального розвитку, що можуть цьогоріч реалізувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, доповнено проектом «Поточний та середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-09 Мукачеве-Львів на ділянці км 218-400-км-317-698».

Ряд важливих звернень до вищого керівництва держави ухвалили на ХХ сесії районної ради. Зокрема районні обранці одноголосно прийняли звернення до Верховної Ради України щодо підтримки Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, яке озвучив начальник організаційного відділу районної ради Андрій Крицький.

У зверненні вимагають: повернення з офшорів та ліквідацію схем виведення грошей з України, знищення олігархічної системи управління, справедливих тарифів, новий Податковий кодекс та сприяння середньому бізнесу.

«Це ‒ системний план ліквідації олігархії як явища. Варто зазначити, що таке звернення прийняли ради різних рівнів по всій Україні. Тож, враховуючи вищевикладене, ми ‒ депутати Надвірнянської районної ради ‒ вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.» - відзначив голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак

Депутати районної ради звернулися до уряду з проханням виділити кошти на ремонт доріг Надвірнянщини. Звернення районної ради до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Івано-Франківської облдержадміністрації Олега Гончарука щодо незадовільного стану доріг на Надвірнянщині зачитав Сергій Штогрин.

Нагадаємо, що накопичені протягом довгих років проблеми дорожньо-транспортної структури створили соціальну напругу серед населення і прикладом цього є перекриття дорожнього руху громадою Надвірнянщини одразу в двох напрямках протягом останнього місяця.

Підтримали одноголосно звернення районної ради до Президента України П. Порошенка, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони  України щодо захисту інституції сім'ї в Україні, котре озвучив заступник голови районної ради Ігор Писклинець. За його словами занепокоєність викликає той факт, що донині влада так і не визначилася з державною стратегією розвитку та підтримки сім'ї. Така стратегія, на нашу думку, повинна базуватися на традиційних для України духовно-моральних християнських цінностях і традиційному для нашого народу розумінні сім'ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей.

Депутати районної ради підтримали звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. А також - звернення районної ради до обласної ради стосовно готовності прийняти у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст району цілісного майнового комплексу Надвірнянської школи-інтернату І-ІІІ ст.

Завершилася ХХ сесія Надвірнянської районної ради прийняттям незвичного для районних обранців рішення про дострокове припинення повноважень депутата районної ради. По даному питання доповів голова постійної комісії районної ради мандатна, з питань депутатської діяльності, зв'язків з громадськістю, захисту прав людини, законності, правопорядку та децентралізації Ігор Білоган.

З особистою заявою про дострокове складання ним депутатських повноважень звернувся депутат районної ради Кухарчук Володимир Іванович. Більшістю голосів районні обранці рішення прийняли, оскільки це було особисте волевиявлення депутата Володимира Кухарчука та оплесками подякували йому за роботу.

В результаті своєї роботи в проведенні засідання чергової ХХ сесії депутати районної ради ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

Завершуючи пленарне засідання, голова районної ради Іван Гурмак подякував депутатам за конструктивну роботу та апарату районної ради за підготовку матеріалів.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua