Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Депутати районної ради на позачерговій ХХІ сесії реорганізували Надвірнянську школу-інтернат

7 серпня під головуванням голови районної ради Івана Гурмака відбулось позачергове засідання ХХІ сесії районної ради сьомого скликання, на якому розглянули питання щодо реорганізації Надвірнянської ЗО школи-інтернат І-ІІІ ст.  та створення Надвірнянської гімназії №5. Для роботи зареєструвалося 20 районних обранців.

Участь в засіданні взяли голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, заступник голови РДА Ярослав Гундяк, начальники відділів РДА, педагогічний колектив Надірнянської ЗО школи-інтернату І-ІІІ ст.., представники громадськості та засобів масової інформації.

Попередньо дані питання розглянули члени постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин та екології, які прийняли рішення включити до порядку денного позачергової ХХІ сесії районної ради. Після, матеріали сесії  обговорили на засіданні президії, внесли зміни та доповнення.

Перед розглядом питань порядку денного із зверненням виступив депутат районної ради Микола Сенатович щодо ситуації з ремонтом дороги «Надвірна – Бистриця», який закінчився, щойно розпочавшись. За його словами, щебневе покриття ділянок дороги унеможливлює рух легкового транспорту та пішоходів. Якщо ремонт не відновлять, то громада с. Пасічна знову вдасться до протестних акцій.

Доповідачем з двох питань: Про  реорганізацію Надвірнянської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області та Про затвердження положення про пришкільний інтернат при закладі загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат районної ради Степан Северилов. Він проінформував присутніх про особливості здобуття освіти в гімназії №5, ознайомив зі статутом закладу та з формуванням педагогічного і технічного складу працівників.

У статуті обумовлені також завдання гімназії, відповідальність перед здобувачами освіти і територіальною громадою міста, створення структурних підрозділів, організація освітнього процесу, управління гімназією та громадське самоврядування, матеріально-технічна база та фінансово-господарська діяльність, міжнародне співробітництво та ін. Статут розроблений на основі Закону України про освіту відповідно до вимог чинного законодавства у сфері освіти, підкреслив Степан Северилов.

Перед голосуванням за запропонований проект рішення за пропозицією депутата районної ради Миколи Гусака заслухали в. о. директора школи-інтернату Миколу Дутку.

За його інформацією, 77 дітей готові навчатися з 1-го по 9-й клас у гімназії. З районного бюджету виділені кошти – 45 тис. грн. на ремонти шкільних приміщень, які ще тривають. Приміщення знаходиться у задовільному стані. Власне, чи справді задовільний стан, депутати поцікавилися конкретно, зокрема, Дмитро Гуменяк запитав, хто визначив його таким.

Зрештою, умови навчання визнали значно гіршими, ніж в інших навчальних закладах міста. Одна із причин – майновий комплекс – власність обласної ради. Депутат Сергій Штогрин запропонував не шукати винних і разом допомогти колективові у проблемних моментах. А проблем вистачає не тільки з матеріально-технічною базою, а й зі скороченням штатних одиниць, наповненістю класів учнями тощо.

Дискусії виникали і щодо інших проблем, що свідчило про небайдужість районних обранців до долі навчального закладу, його працівників, умов навчання і проживання дітей. Тому слушно депутат Сергій Волошин у своєму запитанні прагнув конкретизувати шляхи розвитку закладу. А ці шляхи, очевидно, залежатимуть від співпраці і допомоги районної влади. Але, як акцентував голова районної ради Іван Гурмак, відповідальність першочергова – колективу. Від того, наскільки ефективно він спрацює найближчим часом, залежатиме чи у майбутньому функціонуватиме заклад взагалі, чи депутати знову повернуться до питань реорганізації через якийсь період часу.

Після конструктивного діалогу щодо багатьох аспектів, у т. ч. й освітньої субвенції, депутати проголосували за запропонований проект рішення, який попередньо обговорили на засіданні постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин, екології та президії районної ради.

Очільник представницької влади Іван Гурмак подякував депутатському корпусу і керівництву райдержадміністрації за консолідацію у питанні функціонування, а не закриття навчального закладу. Це – шанс колективові працювати, дітям – навчатися у рамках законодавства України.

Цим рішенням, депутати районної ради дають можливість працівникам не зберегти школу-інтернат, а створити справжню освітньо конкуруючу гімназію, яка щораз наповнюватиметься більшою кількістю учнів. Зі своєї сторони, районна рада і я особисто свою підтримку готові надати, та існування закладу в руках керівника і педагогів. Бажаю плідної праці та успішного результату», – відзначив голова районної ради Іван Гурмак.

Одностайно сесія затвердила також Положення про шкільний інтернат при закладі загальної середньої освіти Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області.

Джерелом надходження фінансів для утримання пришкільного інтернату є кошти, асигновані місцевим бюджетом, батьків, спонсорів та ін., не заборонені законодавством. Частину коштів надаватиме держава, а частину – батьки, опікуни. Відповідний механізм відображений у положенні про інтернат. Деталізація, відсоткове співвідношення, а також вартість доби – на наступній сесії районної ради – за фактом висновків комісії з прав захисту дітей, кількості учнів, які потребуватимуть харчування.

У питанні «Різне» голова Громадської ради при РДА Віталій Трачук зачитав звернення, в якому йдеться про потребу уточнити законність чи незаконність видобування піщано-гравійної суміші у с. Фитьків та необхідність створення комісії із представників районної влади, правоохоронних та екологічних органів для з`ясування законності цього видобування. Голова районної ради Іван Гурмак поінформував, що на пленарному засіданні наступної сесії заплановано заслухати Надвірнянський відділ поліції щодо стану законності у районі і запропонував правоохоронцям у довідці поінформувати у межах можливого як триває розслідування наведених у зверненні інцидентів. Ознайомив також із переліком питань порядку денного наступної ХХІІ сесії районної ради, запланованої на 30 серпня

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua