Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Іван Гурмак взяв участь у засіданні районної Ради регіонального розвитку

 

Днями голова районної ради Іван Гурмак взяв участь у засідання районної Ради регіонального розвитку.


Основною темою стало питання децентралізації, також розглянули питання ефективної взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток та життєзабезпечення району, інше.

Серед присутніх представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, депутати обласної ради, депутати районної ради, міський голова, голови ОТГ, керівники підприємств, установ району, освітяни, медики, представники бізнесу та засобів масової інформації.

Голова районної ради Іван Гурмак, відстоюючи інтереси жителів Надвірнянщини, зазначив, що робота гілок державної влади в районі недостатня. Він звернув увагу на проблеми новостворених ОТГ і відзначив, що районна рада протягом року підставляє плече допомоги, незважаючи на те, що громади є самостійними. Варто зазначити, що створювалися ОТГ в районі всупереч перспективному плану. Щодо інфраструктурних субвенцій очільник Надвірнянщини зауважив на неефективності їх використання.

Впровадження реформ в медичній та освітній галузях лягло на місцевий бюджет, адже з районного бюджету було виділено значну суму коштів для оснащення комп’ютерною технікою медичних кабінетів, а також на закупівлю шкільних меблів та інвентарю для «Нової української школи». Тож реформи на Надвірнянщині проводяться із тісною підтримкою та допомогою депутатського корпусу районної ради.

Іван Гурмак також підняв питання відсутності державної підтримки та пільгового забезпечення соціально-незахищених верств населення. Цьогоріч із підняттям тарифу на газ кількість соціально-незахищених мешканців в районі стрімко зросла, натомість суттєво зменшилася видача субсидій.

«Одним із важливих питань Надвірнянщини є допомога та підтримка учасників московсько-української війни, яких налічується близько 700 осіб. Тож відповідно необхідно забезпечити захисникам можливість отримання земельних ділянок, що передбачено Законом України. На сьогодні в районі цей процес тільки розпочатий, тож слід взяти до уваги і працювати в цьому напрямку активніше.» - зазначив Іван Гурмак.

Також голова районної ради не оминув сферу промисловості в районі, відзначивши негативну тенденцію і відсутність розвитку нафто-газовидобувної галузі. Сьогодні простежується скорочення виробництва на провідних підприємствах району, а також скорочення працівників. Іван Гурмак висловив сподівання, що численні зустрічі керівництва району з представниками ПАТ «Укрнафта» все ж не були марними і можна буде очікувати позитивного для Надвірнянщини результату.

Іван Гурмак наголосив на необхідності вирішення нагальних питань, таких як ремонт доріг та поводження з твердими побутовими відходами, які є в пріоритеті і потребують залучення державних коштів. 
«В районі є дорожні напрямки, ремонт яких не проводився понад 20 років, а в деяких населених пунктах взагалі відсутнє дорожнє покриття. Якщо ж говорити про ямковий ремонт дорожнього покриття, то він дієвий не більше року. Питання про стан доріг в районі неодноразово розглядали на сесіях районної ради. У 2018 році критичний стан доріг викликав хвилю обурення в районі і як наслідок на двох автомобільних напрямках відбулись акції протесту.» - зауважив очільник депутатського корпусу.

Проблему ремонту доріг та мостів порушив депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко. Він звернув увагу, що й досі незавершений ремонт дороги Делятин-Раківчик, а також в катастрофічному стані перебувають дороги Надвірна-Ланчин через село Красна, дорога Отинія – Майдан через село Середній Майдан. Крім того Михайло Іваночко відзначив аварійність мостів на Надвірнянщині, які потребують негайного капітального ремонту, це і міст в селищі Ланчин, селі Красна та інші.

Присутні обговорили низку питань, висловили свої думки та пропозиції. Голова районної ради Іван Гурмак зауважив, що в роботі органів місцевого самоврядування та виконавчої гілки влади в районі все ж є конструктив, та необхідно посилювати його реальними діями на благо району, які і будуть оцінювати мешканці Надвірнянщини.

 

 

 

 

 

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua