Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На Надвірнянщині відзначили 30 річницю виведення військ з Афганістану.

15 лютого 2019 року у місті Надвірна відбулись заходи з вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 30 річниці виведення військ з Афганістану. Участь у заходах взяли представники районної та міської влади, воїни-інтернаціоналісти, бійці московсько-української війни, громадськість та засоби масової інформації.

Заходи розпочались з виконання Державного Гімну України, покладання квітів та лампадок до пам’ятника воїнам–афганцям. Пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів, що полягли на полі бою, вшанували хвилиною мовчання.

Перед присутніми виступив голова Надвірнянської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Анатолій Бичковський, який привітав присутніх та побажав воїнам афганцям міцного здоров’я і мирного неба. Воїн-інтернаціоналіст зазначив, що сьогодні новітні захисники України відстоюють територіальну цілісність рідної держави пліч-о-пліч з ветеранами Афганістану та наголосив, що єдиним прагненням військових є мир та спокій на землі.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 річниці виведення військ з Афганістану Анатолій Бичковський спільно з представники районної і міської влад вручили відзнаки воїнам-афганцям.

15 лютого 1989 року, було закінчено Афганську війну, яка тривала майже 10 років і яку український народ засудив як несправедливу й жорстоку. Зі всіх збройних конфліктів ХХ століття Афганська війна була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. У бойових діях в Афганістані брали участь 165 000 українців, з яких загинуло 3500 воїнів, 9000 отримали поранення. З Надвірнянського району участь в афганській війні взяли 297 осіб, з них 3 жінки. Восьмеро воїнів повернулися інвалідами. 5 хлопців привезли додому в цинкових домовинах: Михайлюк Микола Васильович і Ломпас Василь Іванович з Битькова, Йосипенко Тарас Ярославович з Назавизова, Яремчук Дмитро Васильович з Бистриці, Герелишин Ярослав Михайлович зі Стримби.

Україна тоді ще не мала своєї армії, але тут завжди жили мужні і сильні люди. Крім Афганістану, наші земляки несли службу в Угорщині, Єгипті, Іраку, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Анголі, Югославії, Лівані. Військовослужбовці, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності, відданості та справедливості. Тож в День вшанування учасників бойових дій щиро віддаймо шану всім, кому довелося відчути на собі пекло війни на чужій стороні.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua