Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Пам’ятним віче на Надвірнянщині вшанували чин Героїв Небесної Сотні

18-20 лютого ми відзначаємо пам’ятну, скорботну дату – День Героїв Небесної Сотні, вшановуємо відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Їх імена уже назавжди вкарбовані в серця українців, а пам'ять нагадуватиме про їхню мужність і самопожертву в ім’я людської гідності та свободи. Майдан 2013-2014 років став символом прагнення української нації до самоствердження. За право українців бути господарями на своїй Богом даній землі заплачено найвищу ціну – життя тих кого ми називаємо «Небесна сотня».

20 лютого на Надвірнянщині відзначили п’яті роковини найжорстокіших подій під час Революції Гідності, коли масово було розстріляно близько 45 активістів майдану. Віддати шану героїчному чину Героїв Небесної Сотні на майдані Шевченка зібралися представники районної та місцевої влад, духовенство, учасники Революції Гідності, учасники московко-української війни, викладачі та курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, викладачі та студенти Надвірнянського коледжу НТУ, учні шкіл району, представники громадських організацій, політичних партій та громадськість.

Захід розпочали виконанням Державного Гімну України. Керівники району та міста поклали квіти і лампадки до стели Героям Небесної Сотні. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували загиблих майданівців.

Всечесні отці відправили панахиду та в спільній молитві подякували Героям України за їх жертовність.

Звернувся до присутніх учасник Революції Гідності депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Сенатович. Він продекламував власного вірша і відзначив:

«П’яті роковини найтрагічніших подій Майдану все ще не загоїли біль втрати. На превеликий жаль, сьогодні констатуємо той факт, що досі ніхто з винних ані серед виконавців, ані серед замовників не покараний за розстріл Героїв Небесної Сотні. Кожен повинен сьогодні пам’ятати про велич та жертовність наших Героїв Небесної Сотні, пам’ятати, якою дорогою ціною ми відстояли і далі відстоюємо нашу незалежність, омиту кров’ю Героїв, пронизану болем та оплакану сльозами мільйонів. І хочеться, щоб ці сторінки історії навчили нас чомусь, щоб ми зробили з цих подій висновки. Відлік нової історії України розпочався тоді 1 грудні Слава Україні! Слава Героям Небесної Сотні!»

Під час заходу ведуча поіменно назвала Героїв Небесної Сотні – вихідців з Прикарпаття, які загинули на Майдані, серед них житель селища Ланчин Василь Шеремет. Лунали патріотичні вірші та пісні.

На завершення пам'ятного віче студенти і школярі випустили в небо повітряні кульки та ліхтарики в пам'ять про Героїв Небесної Сотні.

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua