Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
На черговій ХХV сесії районної ради заслухали звіт голови районної ради та розглянули понад 30 питань
Вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні, спогади про Революцію Гідності, нагородження грамотами і спільне виконання Маршу українських націоналістів. Із таких духовно-патріотичним піднесенням розпочала роботу минулого четверга, 21 лютого XXV сесія районної ради під головуванням голови районної ради Івана Гурмака. Районні обранці напружено працювали понад вісім годин.


Згідно регламенту на початку засідання депутати районної ради у запитах і зверненнях порушили низку важливих питань, здебільшого, що стосуються господарки району.

За словами Володимира Мандзюка, його запит із приводу незадовільного стану автодороги через Молодків на сесіях звучить уже вп`яте. Тетяна Пришляк оприлюднила звернення щодо незаконного видобування гравійно-піщаної суміші із Тарновицького родовища. Два запити Миколи Гусака стосуються потреби у коштах на придбання мультимедійного обладнання для Тисменичанського культурно-дозвільного центру, а також для погашення заборгованості за теплопостачання адмінприміщення Тисменичанської сільської ради.

Сергій Штогрин клопотав за покращення матеріально-побутових умов для учнів пришкільного гуртожитку Надвірнянської гімназії №5 (колишня школа-інтернат); створення шахових гуртків у навчальних закладах Надвірнянщини.

Микола Сенатович у своєму запиті висловився за необхідність співфінансування будівництва клубу в Пасічній, ремонту елекроопалювальної системи в місцевій ЗОШ І-ІІІ ст. й реалізації інших, не менш важливих, заходів із покращення побуту для навчально-виховного процесу учнів. Депутатським зверненням Микола Сенатович нагадав районній виконавчій владі про довгоочікувану відповідь на його інформаційний запит щодо створення адмінцентру ОТГ у Зеленій.

«2018-й рік працювали спільно й послідовно» – відзначив очільник депутатського корпусу районної ради Іван Гурмак.

Сесійний порядок денний відкрив звіт голови районної ради за 2018 рік. Перед переглядом відеозвіту Іван Гурмак зазначив, що ще один важкий для всіх рік позаду – крім того, що Україна перебуває в стані неоголошеної війни з Московією, в державі відбуваються й інші важливі події, зокрема, впровадження медичної та освітньої реформ, реформи адміністративно-територіального устрою. Економічна і політична ситуація теж бажає кращого. Однак завдання кожного з нас – працювати злагоджено, обдумано, відстоюючи, у першу чергу, інтереси жителів району та інтереси української нації. Виходячи з результатів роботи районної ради, депутати районної ради все ж зуміли спрацювати так, щоб отримати позитивні зрушення у вирішенні багатьох соціально-економічних питань. Спільними послідовними зусиллями депутатського корпусу, всіх гілок влади ми проводили роботу протягом 2018-го.

У звіті очільник представницької влади Надвірнянщини акцентував депутатську увагу на досягненнях 2018 року, а це будівництво та запуск автономної газової котельні, що обслуговує Надвірнянські школи №1 та №2, газифікація села Верхній Майдан, відкриття Управління надання адміністративних послуг населенню, покращення матеріально-технічної бази закладів медицини та освіти, реалізація проектів обласного конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування, підтримка спорту в районі та багато іншого.

Наприкінці звіту Іван Гурмак висловив вдячність усім за співпрацю на користь району. Зокрема, слова подяки, адресовані депутатському корпусу районної ради, депутатам обласної ради, міському, селищному та сільським головам, головам ОТГ, волонтерам, учасникам АТО (ООС), а також голові райдержадміністрації та апарату РДА. Водночас Іван Гурмак висловив сподівання на конструктивну співпрацю і реалізацію ще більше завдань, поставлених громадою Надвірнянщини.

Відповідно до проекту рішення звіт голови районної ради депутати взяли до уваги. Вирішено рекомендувати депутатам районної ради протягом другого кварталу цього року прозвітувати за свою діяльність перед виборцями району. Сприяти в організації депутатських звітів рекомендовано міській, селищній, сільським радам, керівникам підприємств та іншим відповідальним працівникам.

З інформацією про виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку району за 2018 рік виступив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук.

Доповідачу адресували запитання: Андрій Карманський – про ефективність співпраці із депутатами Верховної Ради України й обласної ради щодо залучення коштів; стосовно стратегій ремонту доріг. За словами Богдана Зеленчука, із Держбюджету вдалося залучити 4 млрд. грн. Щодо коштів з області, то в їх залученні Надвірнянщина є другою після Долинського району. Болюче питання ремонту доріг. У цьому році дорожній фонд заклав 384 млн. грн. Розроблено обласну концепцію ремонту дорожнього полотна. Створено КП «Дороги Прикарпаття». Богдан Зеленчук перерахував 15 аварійних доріг Надвірнянщини, які стоять у пріоритеті для лагодження в нинішньому році (хоча би ямковий ремонт, щоб уможливити пасажирські перевезення). Це – Надвірна – Бистриця (у межах сіл: Бистриця, Зелена, Пасічна); Надвірна – Пасічна (у межах села Пнів); Надвірна – Бистриця – об`їзна (вул. Кармелюка); Надвірна – Ланчин ( у межах села Красне); Надвірна – Ланчин – вул. Майданська; Богородчани – Ланчин (у межах сіл: Середній Майдан, Волосів, Гаврилівка); Перерісль – Фитьків (у межах села Перерісль); Делятин – Любіжня; Битків – Білозорина; Надвірна – Парище; Розсільня – Надвірна.

Депутат Андрій Крицький сфокусував увагу посадовця на необхідності завершення будівництва (залишилися тільки виконати внутрішні роботи) Битківської ЗОШ І-ІІІ ст., для чого варто залучити кошти держфонду регіонального розвитку. Проблемні питання звучали і від Миколи Гусака та Миколи Сенатовича, які зауважили факт їх невиконання у минулому році.

Депутати окремим рішенням затвердили звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету на 2018 рік, з чого доповідала начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак.

На сесії районні обранці заслухали і взяли до уваги звіт голови райдержадміністрації Олександра Кеніза про виконання райдержадміністрацією делегованих їй районною радою повноважень.

Окремими рішеннями депутати затвердили план роботи районної ради на 2019 рік; внесли зміни до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. «Про районний бюджет на 2018 рік». На посаду директора комунальної установи «Надвірнянський інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області» на умовах контрактної форми трудового договору на 3 роки призначено Галину Михайлівну Винник.

Тривалим і дискусійним стало обговорення внесення змін до рішення районної ради від 12 грудня 2018 р. «Про районний бюджет на 2019 рік». Зміни стосувалися розподілу залишків медичної й освітньої субвенцій, а також з обласного бюджету. У ході обміну думками з`ясувалося, що депутати не готові однозначно визначитися із цим питанням. Після 30 хвилинної наради голів фракцій, депутати повернулися у сесійний зал і результативно проголосували. Проект рішення з цього питання доповнили пропозицією Андрія Карманського виділити по 25 тис. грн. (кожній) Парищенській та Гвіздській сільським радам на погашення заборгованості по заробітній платі, вилучивши кошти відповідно із 2-х програм розвитку громадянського суспільства та місцевого самоврядування.

Завдяки позитивному вирішенню з попереднього питання на сесії затверджено програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2019 рік.

На ХХV сесії затвердили звіти про виконання річних фінансових планів за 2018 рік і цьогорічні фінплани комунальних підприємств (КП) районної ради: «Аптека №100», «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги», «Теплокомуненерго» та «Архітектурно-планувальне бюро», з чого доповідали, відповідно:завідувач Людмила Кунько, директори Емілія Сем`янів та Роман Мажак.

У контексті обговорення діяльності КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги», мовилося, зокрема, про низький рівень активності  жителів району щодо укладання декларацій із сімейними лікарями, що негативно впливав на фінансування КП.

Голова районної ради Іван Гурмак висловив пропозицію, що можливо сімейним лікарям, терапевтам, педіатрам варто здійснювати обхід краян, щоб ефективніше реалізувати реформу первинної ланки у площині акції «Обери свого лікаря».

Окремим рішенням сесії Людмилу Кунько призначено завідувачем КП «Аптека №100» на 3 роки.

Депутати затвердили районні цільові програми енергозбереження для жителів Надвірнянського району , розвитку малого і середнього підприємництва у районі, а також програми модернізації освітлення  населених пунктів району та розвитку й оновлення матеріально-технічного забезпечення ТРК «Надвірна» на 2019-2020 роки.

Взято до уваги інформацію Надвірнянської місцевої прокуратури про стан законності на території району у 2018 році, з чого доповідав прокурор Ігор Гриновецький. Депутат Микола Гусак звернув увагу посадовця на розслідування справи, пов`язаної із проникненням посторонніх осіб у приміщення церкви і сільської ради Тисменичан.

Рішенням ХХV сесії стипендію районної ради ім. Володимира Луціва із 1 лютого ц. р. призначено учасниці телепроекту «Україна має талант», переможниці різних мистецьких фестивалів Христині Юрчило.

Депутати районної ради прийняли рішення реорганізувати комунальну організацію «Центральна  районна лікарня Надвірнянського району» шляхом перетворення у КП «Комунальне некомерційне підприємство «Надвірнянська ЦРЛ Надвірнянського району»

Комісію з реорганізації очолив її головний лікар Сергій Ємельянчук. До складу комісії додатково включили представників профспілкових організацій медпрацівників Надвірнянщини.

На базі відокремленого майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста Надвірнянського району, переданого на баланс КО «Центральна райлікарня Надвірнянського району», вирішено створити КП «Комунальне некомерційне підприємство «Дитяча лікарня Надвірнянського району Надвірнянської районної ради». Затверджено Статут цього КП. Т. в. о. директора комунального підприємства призначено нинішнього головного лікаря дитячої лікарні Василя Монастирецького.

Підтримали звернення Верховинської районної ради про недопущення збільшення вартості електроенергії у нічний час.

Також депутати ухвалили своє звернення до уряду і профільного міністерства щодо збільшення фінансування із Державного бюджету на 2019 рік для придбання препаратів з лікування хворих на цукровий діабет.

За пропозицією Тетяни Пришляк, крім інших, до порядку денного внесли питання про звернення до парламенту щодо ухвалення відповідних законопроектів, спрямованих на  врегулювання ситуації із розмитненням авто. Власне це питання стало завершальним у роботі XXV сесії районної ради.

В результаті своєї роботи в проведенні засідання чергової ХХV сесії депутати районної ради ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного з внесеними змінами та доповненнями.

Завершуючи пленарне засідання, голова районної ради Іван Гурмак подякував депутатам за конструктивну роботу та апарату районної ради за підготовку матеріалів.

 

 

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua