Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
В День пам’яті та примирення на Надвірнянщині вшанували жертв Другої світової війни

З 2015 року 8 травня відзначається в Україні як День пам’яті та примирення, день, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, а також день примирення між країнами-учасниками Другої світової війни. Під час Другої світової війни в Україні загинули, за різними оцінками, від 8 до 10 млн людей, з них цивільного населення – близько 5 млн. Водночас 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратилили своє помешкання. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Сьогодні, 8 травня, в м. Надвірна біля пам’ятного монумента Невідомому солдату відбулися заходи приурочені Дню пам’яті та примирення.

Вшанувати пам’ять полеглих прийшли представники районної та місцевої влад, зокрема голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та міський голова Зіновій Андрійович, учні шкіл та студенти Надвірнянського коледжу НТУ, ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, учасники бойових дій, ветерани ІІ Світової війни та громадськість краю.

Представники влади та ліцеїсти військово-спортивного ліцею поклали лампадки і квіти до могил загиблих солдатів Другої світової війни та пам'ятника Невідомому солдату.

Заупокійне богослужіння провели священнослужителі УГКЦ отець-декан Андрій Бакота, о. Андрій Василів та УПЦ о. Любомир Траско. Спільно учасники заходу помолилися за упокій душ всіх загиблих українців в час війни, вшанували загиблих хвилиною мовчання та виконали Державний Гімн України.

Слова вдячності і шани присутнім ветеранам Другої світової війни висловила у своїй промові ведуча та побажала міцного здоров’я і довгих років життя.

8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Скликається двадцять шоста сесія районної ради

Згідно розпорядження голови районної ради від 03.04.2019 № 28-р ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1213)

25.2%   (306)
74.8%   (907)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua