Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Сотенного УПА Мирослава Симчича нагородили відзнакою «За Заслуги перед Надвірнянщиною»

З нагоди Дня Героїв голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак спільно з депутатом Івано-Франківської обласної ради Михайлом Іваночком та депутатом районної ради Сергієм Штогриним відвідали сотенного УПА Мирослава Симчича.


За активну участь у визвольній боротьбі за Українську державу та визначний внесок у національне відродження України голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак вручив відзнаку «За Заслуги перед Надвірнянщиною» сотенному УПА Мирославу Симчичу псевдо «Кривоніс».

«Ваша боротьба, друже Мирославе, це наша незалежність. Надвірнянщина сьогодні дякує Вам за жертовність і найвища відзнака нашого району є свідченням цього. Шануємо кожного воїна УПА, котрий приклався до здобуття Української держави. Хай Бог пошле Вам многая літ життя, щоби теперішні покоління мали змогу якомога довше черпати силу, слухаючи Ваші розповіді. Слава Україні! Героям Слава!» - наголосив Іван Гурмак.Напередодні Великодня представники району вже побували в гостях сотенного «Кривоноса» і отримали прохання від його дружини - пані Раїси Симчич, посприяти в придбанні телевізора для сотенного. Тож, не гаючи часу, з власної ініціативи депутат обласної ради Михайло Іваночко придбав та доставив знаному подружжю такий очікуваний телевізор.Михайло Іваночко зазначив, що така річ як телевізор - це дрібниця в порівнянні з тим, що заслуговує сотенний Симчич та й взагалі кожен воїн УПА , і вже боєць московсько-української війни.

«Кожен з нас може стати Героєм при житті, та головне залишитися ним до кінця життя. Мирослав Симчич є прикладом військової гідності та вірності національній ідеї та українській нації. Людина високих чеснот та незламного духу. Я тішусь тим, що маю нагоду спілкуватися з сотенним, бо виходячи з власного життєвого досвіду, він дає безцінні поради. Воїни УПА виконали свій військовий обов’язок з честю і наше завдання не посоромити слави Героїв і до останнього подиху захищати майбутнє наших дітей.» - зауважив Михайло Іваночко.


Мирослав Симчич подякував за відзнаку та подарунок, але найбільше за повагу. Передав вітання мешканцям Надвірнянщини і побажав процвітання району. В знак подяки дружина сотенного пані Раїса подарувала кожному гостю власноруч вишиту сорочку.

Довідка:

Миросла́в Васи́льович Си́мчич «Кривоніс» нар. 5 січня 1923 р., в с. Вижний Березів — український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв'язень, який був 32 роки ув'язнений радянським окупаційним режимом. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги», почесний громадянин Коломиї та Львова.

Найуспішнішим боєм сотенного Симчича став Рушірський бій під Космачем, в якому, за даними Центру дослідження визвольного руху, з радянського боку, окрім дивізії НКВД, брали участь 31, 33 і 87 прикордонні загони та деякі інші радянські формування. З боку УПА — місцеві курені «Гайдамаки», «Карпатський», вірогідно, «Гуцульський» і «Перемога», а також з Калущини сюди зрейдував знаменитий курінь «Скажені» Павла Вацика-Прута (який замінив пораненого курінного Різуна).

 

 

Анонси

Оголошено 10 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядув

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 27.03.2019 № ...

Детальніше

Оголошується третій конкурс з визначення проектів (програм), розроблен

Відповідно до розпорядження першого заступника голови обласної ради від ...

Детальніше

Оголошено 8 конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядува

Згідно розпорядження голови Івано-Франківської обласної ради від 23.03.2017 № ...

Детальніше

Опитування

Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

(Всього проголосувало 1215)

25.3%   (307)
74.7%   (908)
Loading...

Голосувати


Напишіть нам

Адреса
майдан Т.Шевченка 33
місто Надвірна,
Надвірнянський район
Івано-Франківська обл.
Телефон
(03475) 2-24-52
Факс
(03475) 2-24-29
E-mail
rada.nadvirna@ukr.net rada.nadvirna@ukrpost.ua